Portal ASG Bielsko!

Pytania

Wszystko o replikach ASG. Sprężynki, gaziaki i AEG-i.

Pytania

Postprzez Chandler » Pon Wrz 25, 2006 8:39 pm

Wszelkiej maści pytania związane z replikami zadawajcie tutaj.
First Drunk Lieutenant Chandler - US Army, C/2/75th Rangers Executive Officer, 1st Platoon Leader
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Fort Lewis, Washington
Ekipa: C/2/75th Rangers
Gadu-Gadu: 7170554

Postprzez Martinez » Pon Wrz 25, 2006 8:46 pm

Może wielu z Was uzna to za głupie pytanie ale co mi tam:

Czy w elektryku można przeładowac zamek i tym samym naciągnąc sprężynę i odda strzał? Bo mnie ciekawośc zżera :D
Awatar użytkownika
Martinez
Predator ku*wa

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: SGO

Postprzez Chandler » Pon Wrz 25, 2006 8:48 pm

Niestety nie, mechanizm zupełnie na to nie pozwala :/ A szkoda, jakby się batka wyczerpała możnaby jak ze springa strzelać :)
First Drunk Lieutenant Chandler - US Army, C/2/75th Rangers Executive Officer, 1st Platoon Leader
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Postprzez Goose » Wto Wrz 26, 2006 3:00 pm

http://www.specshop.pl/product_info.php ... 4982bf1854
http://www.specshop.pl/product_info.php ... 4982bf1854
Niestety nie, mechanizm zupełnie na to nie pozwala :/ A szkoda, jakby się batka wyczerpała możnaby jak ze springa strzelać

Jak widać nie zawsze to jest regułą :D
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Goose

Miejscowość: Bielsko-Biała oś. Sarni Stok
Gadu-Gadu: 6816339

Postprzez Monty » Wto Wrz 26, 2006 3:03 pm

Heh niezłe, ciekawy patent kończy się batka i mamy springa :D ale to zawsze cos
Utrinque Paratus!
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Monty
Bunker Builder
Bunker Builder

Miejscowość: znik
Gadu-Gadu: 5397779

Postprzez Piv » Nie Gru 24, 2006 11:13 pm

Powiedzcie mi drodzy koledzy, jaki kolimator możecie mi polecić? Oczywiście musi mieć dobre parametry i pasować do G36 :D osobiście myślałem nad jakąś repliką acoga :wink:
Image
"...choćby piwo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna..."

Nie lubię dzieci w Airsofcie!

Udział w imprezach:
MilSim: Broken Arrow- Bardo Śląskie 2007
Operacja Południe 2007, Raszówka 2007
Awatar użytkownika
Piv
--------B.O.S-------- Division-Alpha

Miejscowość: Pszczyna
Ekipa: B.O.S.

Postprzez Chupacabra » Pon Gru 25, 2006 12:00 am

W przypadku kolimatora ciężko mówić o parametrach... jednak powinien mieć szklaną szybkę ;) Bo plastik szybko się rysuje i ma niezbyt dobre właściwości wizyjne. Poza tym średnica obiektywu - co najmiej 25 mm, ale nie więcej niż 40 mm (optymalna jest trzydziestka). No i właściwie tyle. Kształt, kolor i jasność plamki to już mniej istotne cechy (strzelec dostosowuje je do swoich upodobań). Zwykle jasność jest regulowana od 3 do 11 stopni, kształt rzadziej. Kolor najczęściej jest czerwony lub zielony.

Pasujące do G36... zapomniałem właśnie jaki tam masz montaż... jest szyna RIS lub dowolna inna o szerokości 20 mm? Jeśli tak, to założysz praktycznie każdy kolimator. ACOG-i są dosyć drogie (a dla mnie to świetokradztwo robić kolimator z lunety ;)), chociaż to i tak nic w porównaniu do oryginalnego Trijicon ACOG za ponad 1000 USD ;) Poniżej dwie propozycje ACOG-ów:
- ACOG #1 (producent: Action, cena 289 zł)
- ACOG #2 (producent: Guarder, cena: 369 zł)

Osobiście polecałbym coś tańszego:
- kolimator otwarty (producent: Classic Army, cena 129 zł)
- kolimator zamknięty (producent: Strike Systems, cena 159 zł)
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra

Miejscowość: Fort Stewart, GA
Gadu-Gadu: 3223187

Postprzez Piv » Pon Gru 25, 2006 12:34 am

Dokupiłem sobie metalową rączkę transportową z szyną RIS 20mm. Na Specshopie są acogi walthera za 199,90 zł :)

Będzie to mniej więcej coś takiego tylko, że na fotce jest szyna z G36C z przyrządami celowniczymi i śmiesznymi wypuszczeniami z dołu, a ja mam prostą.
Awatar użytkownika
Piv

Postprzez Cichy » Pon Gru 25, 2006 12:42 am

Witam

Ma ktos może m15a2, najlepiej rifle?
Jak tak to niech odp. na nastepujące pyt.:
-Jak sie sprawuje dla ludzi majcych 170cm wzrostu?
-Czy dużo lepsze jest skupienie w rifle, niż w tych emkach co mają krotsze lufy(carabine)?
Jakiś w niej tuning macie zrobiony?

Pozdrwiam
Awatar użytkownika
Cichy
Private E-2
Private E-2

Miejscowość: Pielgrzymowice, Cieszyn
Gadu-Gadu: 8567768

Postprzez Duch » Pon Gru 25, 2006 1:26 am

Pytania:
Primo.:: Czy ktoś będzie na wiosne zamawiał coś z GunnerAirsoft ?
Secundo.:: Czy opłaca sie kupować replikę APS Type-96 a raczej kopię maruzena do którego pasujaczęści do maruzena ? replika jest co do joty zerznięta z maruzena :D .
Tricundo... dojdzie później :mrgreen:
Pozdro
Sadowski25
Semper Fi !
Awatar użytkownika
Duch

Miejscowość: Osiek
Gadu-Gadu: 5676422

Postprzez Chupacabra » Pon Gru 25, 2006 1:40 am

Cichy:
Ja mam M15A2 Rifle. Na pierwsze pytanie nie odpowiem, bo mam jakieś 182 cm wzrostu, może Chandler będzie mógł pomóc w tej sprawie, bo jest trochę niższy. Natomiast różnica skupienia w Rifle i Carbine jest raczej niezauważalna. Być może po założeniu preclufy różnica jest większa, ale i tak w airsofcie niestety to już są detale. Tuning mam drobny, tzn. sprężyna i dwie uszczelki - daje to jakieś 380 fps. Majster ma trochę lepszy tuning, bo ma też preclufę.

sadowski25:
Primo: ja nie.
Secundo: sądzę, że tak, ale najlepiej szukać na WMASG - napewno będą jakieś opinie użytkowników.
Tricundo: ... nie powinno być tertio? :P
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra

Miejscowość: Fort Stewart, GA
Gadu-Gadu: 3223187

Postprzez Chandler » Pon Gru 25, 2006 2:32 pm

Piv - G36 z ACOGiem? Bleee, daj pan spokój 8) Kłóci się wzrokowo...lepiej wybierz coś z klasycznych krztałtów, np tych proponowanych przez Chupacabrę.

Cichy - jeśli chodzi ci o broń praktyczną to sobie tę eMkę daruj (po prostu kup wersję Carbine), ja mam dokładnie 170 wzrostu i najwygodniejsza to ona dla mnie nie jest, a w budynkach to już masakra, jedyna deska ratunku to klamkę mieć. Natomiast jeśli chodzi ci (jak u mnie) o sentyment czy wartość rekonstrukcyjną, to warto się pomęczyć by poczuć się jak Ranger czy inny good guy ;) Ale jak mówię, jeśli szukasz guna który będzie dla Ciebie spluwą dobrą do airsoftu, to przy tym wzroście najlepsze są karabinki pokroju M4, czy też nawet pistolety maszynowe MP5 (miałem i pod względem praktyczności to największa zaleta tej spluwy).
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Postprzez Piv » Pon Gru 25, 2006 2:41 pm

Twierdzisz, że Acog bardziej pasuje do kanciatej eMki niż do obłej w kształtach Gietki? :wink: :P :P

Zrobię Ci na złość i kupię Acoga :D
Image
"...choćby piwo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna..."

Nie lubię dzieci w Airsofcie!

Udział w imprezach:
MilSim: Broken Arrow- Bardo Śląskie 2007
Operacja Południe 2007, Raszówka 2007
Awatar użytkownika
Piv

Postprzez Cichy » Pon Gru 25, 2006 10:32 pm

Szkam repliki z CA dość "taniej" repliki z pokroju emek.
Mam baterie już kupioną ale large, wiec musze wybrać z tactical carabine lub rifle. Jak czytalem na wmagu to mowią że rifle dzięki dłuższej lufie ma większe skupienie.
Repliki z rodziny mp nie podobaja mi sie, a w asg chyba najważniejsze jest to co ci sie podoba.
Awatar użytkownika
Cichy
Private E-2
Private E-2

Miejscowość: Pielgrzymowice, Cieszyn
Gadu-Gadu: 8567768

Postprzez Chandler » Wto Gru 26, 2006 12:49 pm

Piv - zrobisz jak zechcesz, ale wiedz, że stworzysz mutanta :) Co do eMek to zwróć uwagę, że do nich wszystko pasuje ;) A do tego waszego plastiku ciężko coś dopasować, by nie potęgować kosmicznego fasonu :D :P

Cichy - no właśnie nie zawsze chodzi o to, co ci się podoba, natomiast cieszę się, że tak myślisz bo jestem wielkim zwolennikiem tego poglądu. Jednak jeśli podobają Ci się odbie te eMki w podobnym stopniu, bierz krótszą. Na następnej strzelance mogę Ci dać mój karabin na rundę, zobaczysz czy jest dla Ciebie odpowiedni i sam zadecydujesz.
Natomiast na temat skupienia wypowiedział się już Chupacabra i ja się z nim zgadzam, różnicę zobaczysz dopiero po założeniu precki.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Następna

Wróć do Repliki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości