Portal ASG Bielsko!

09.02.14r Uwięzieni-ловушке

Założenie tematu w tym dziale, zgłoszenie swojej obecności na spotkaniu w tym dziale, a także wzięcie udziału w spotkaniu ogłoszonym w tym dziale bez zgłaszania swojej obecności - wszystkie te działania są równoznaczne z akceptacją zasad i regulaminu spotkań ustalonego przez środowisko ASGBielsko i dostępnego na forum.

Moderator: Summon

Re: 09.02.14r Uwięzieni-ловушке

Postprzez Stevo » Nie Lut 09, 2014 12:13 am

BAATT napisał(a):"Fakt, Filip jedynie chciał informacji. W tem wszyscy się poobrażali."

Trzeba było przytoczyć kilka cytatów z poprzednich spotkań, by zdobyć informacje? Nie wystarczyło by PW? Poniżej kilka przykładów dalszego "zdobywania informacji":

"Jestem takiego samego zdania co Filip, Piotrze przemyśl to. Odpadam."
"Niezależna od ilości uczestników składka, praktycznie zawsze taka sama na różnych scenariuszach z artefaktami o różnych wartościach - wygląda na brak kalkulacji kosztów."
"Piotrze! Wytłumacz mi proszę, na co idzie to KOLEŻEŃSKIE 3zł.... (...) ciężko myślałeś nad przekopiowaniem scenariusza z innego tematu?"
"Rozumiem że manekim zrobiony na bogato za realne pieniądze potrzebuje nowego szpeju"

W wolnym tłumaczeniu: "Piotrze, jesteś po prostu zdziercą". Naprawdę - po wcześniejszych akcjach, w tym "aferze cateringowej" nie można się dziwić Piotrowi, że stracił wolę... jestem zdumiony, że dopiero teraz dał sobie spokój.

Obudźcie się panowie... niedługo będą wszystkie imprezy za darmo - głównie "Capture the butelka po coli" jeśli tak dalej pójdzie.

Nie potrafię podać przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na osiągnięcie porażki. Spróbuj zadowolić wszystkich.
Org: Golan Heights 1/2, Xin Quo Quan, FDTD, Silent Hill 1/2, Sparrow, WTF, Heat Wave, Insertion Point 1/2/3/4/5, NightOps, Cartel Wars, Trash Wars, IngressOps, Comm Interrupt
Awatar użytkownika
Stevo
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica City
Ekipa: SGO

Postprzez Bartosz » Nie Lut 09, 2014 12:54 am

Żeby uniknąć nieporozumień - zrezygnowałem, ponieważ fizycznie nie dam rady się pojawić. Proszę nie traktować mojej rezygnacji jako 'łączenie się w bólu'.
Sprawa jest prosta - komuś to nie odpowiada - nie bierze udziału. Niech organizuje swoje spotkania na swoich zasadach.
Ale oczywiście ciągle zachowuje prawo do tego, żeby wypowiedzieć swoje zdanie na forum, bo od tego ono jest.
Image
Engineers, eyes and ears!
I love the fucking Army. And the Army loves fucking me.
Awatar użytkownika
Bartosz
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Brzeg
Ekipa: B.O.S.
Gadu-Gadu: 4623396

Postprzez WjesieK » Nie Lut 09, 2014 2:40 am

Szczerze mówiąc.. Stevo najbardziej w całym tym temacie dziwi mnie Twoje zdanie... Zawsze płacąc za spotkanie organizowane przez Ciebie, jakoś czułem że to są dobrze wydane pieniądze. Nie ważne czy to jest 10zł czy 1 grosz, wiedziałem, że te pieniądze przełożą się na długo zapamiętane emocje. Cały hejt z mojej strony (jako osoby, która mało uczestniczy w strzelankach) skierowany w stronę Piotra, opiera się tylko na tym, że tak naprawdę wszystkie spotkania w których uczestniczyłem, nie były niczym więcej niż "Capture the butelka po coli", tylko że butelka była czymś ładnym. Na to coś ładnego składają ludzie wielokrotnie gruby pieniądz, za który naprawdę szło by stworzyć coś ciekawego (patrząc chociażby na Twoje Stevo scenariusze, czy Logana).

Reakcja Piotra tylko udowadnia, że c**j wie gdzie szły te pieniądze, jak trzeba udokumentować wydatki, to nagle się wycofuje ze wszystkiego. No bo przecież "Logistyka" nie wystarczy takim maruderom, którzy mają najwięcej do powiedzenia, bo nic nie robią?.
Dziękuję dobranoc.
Image
Awatar użytkownika
WjesieK

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: Rags' Quaint Style
Gadu-Gadu: 7781669

Postprzez Ciecho » Nie Lut 09, 2014 5:27 am

Wybaczcie koledzy, niestety przegiąłem pałkę podczas dzisiejszego wieczoru, przez co jutro co najwyżej się spóźnię;/
Awatar użytkownika
Ciecho

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Gadu-Gadu: 8470064

Postprzez Ciecho » Nie Lut 09, 2014 5:29 am

dzisiaj* :P
Awatar użytkownika
Ciecho

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Gadu-Gadu: 8470064

Postprzez Ketsok » Nie Lut 09, 2014 7:03 am

Mam mieszane uczucia ad. tej całej awantury. Niby z jednej strony zbieranie kasy na coś na co już kasa była zbierana jest średnio ok, ale z drugiej... ffs... jeśli Ci to nie odpowiada to nie przychodź. Jeśli 3 złote to kasa o którą w Twoim mniemaniu warto robić dym - nie przychodź. Proste.
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez zbytek » Nie Lut 09, 2014 10:09 am

Przemo napisał(a):Jak dla mnie to ta składka może być nawet przeznaczona na piwo, jest mi to obojętne.
Jeżeli ja przyjeżdżam na gotowe a ktoś wymyśla scenariusz, przynosi rekwizyty i ogarnia towarzystwo w czasie spotkania to wydanie kilku złotych dla tej osoby nie stanowi dla mnie problemu.

Ogarnij się Przemo - popieranie kolegi ma jednak jakiś koniec. Taka kwota to nie kwota - od jednostki, ale całość przy 40 osobach można jakoś zainwestować. I też uważam że te kilka złotych to nie problem. Ale za rekwizyty już raz było zbierane, więc to jakaś opłata stała, nie zależna od nich - tego nie kumam , skoro to i tak strzelanka walki o flagi - dla mnie jedno czy to patyk z taśmą czy butelka lub opona. Poziomu rozgrywki dla mnie nie podnosi jednak jeśli kasa poszła na item, bo i po co? Na zrobienie manekinów ? po co, to robi sie z tego co w domu ma się na zbyciu a nie kupuje szpeje...
Przemo napisał(a):Piotr był jedyną osobą regularnie organizującą fabularne strzelanki
taak, scenario ctrl+c , ctrl+v, kopiowany nawet z błędami , i oczywiście "resztę dopowiem na zbiórce"
Ostatnio edytowany przez zbytek, Nie Lut 09, 2014 12:49 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
zbytek

Ekipa: RQS Airsoft
Gadu-Gadu: 2166567

Postprzez Stevo » Nie Lut 09, 2014 10:25 am

Szczerze mówiąc.. Stevo najbardziej w całym tym temacie dziwi mnie Twoje zdanie... Zawsze płacąc za spotkanie organizowane przez Ciebie, jakoś czułem że to są dobrze wydane pieniądze.

Dzięki za uznanie :) Takie słowa zawsze skłaniają mnie do obmyślania kolejnych imprez ;)

Jednak byćmoże to poczucie dobrze wydanych pieniędzy bierze się z tego, że niewielu wie, że nigdy nie został mi ani grosz ze składek (innymi słowy jestem fatalny w kalkulacji kosztów) :) Zazwyczaj byłem mniej lub więcej w plecy, czasami licząc w setkach złotych (nie licząc sprzętu który w sumie kupuję dla siebie, ale gdybym nie organizował imprez to bym go nie potrzebował). Nikt też nie bierze pod uwagę czasu - niektóre imprezy, które nawet się nie odbyły (z różnych względów) pochłonęły dziesiątki godzin (ktoś mógłby je nazwać "dniówkami") w planowaniu, przygotowywaniu dokumentów, artefaktów. Każdy Recon czy wytransportowanie szpeju gdzieś w góry na dzieścia lub dziesiąt kilometrów od domu też mogłem spędzić mniej kosztownie. Wizyt na komisariacie po Cartel Wars nikt nie wyceni. Godzin Logana na cięciu i spinaniu łańcuchów też nie. Usługi druku 3 ryz banknotów innego członka naszej społeczności również nie. Kilku godzin charakteryzacji zombie przez Anię na Silent Hill również. Inwestycji Martineza w piłę motorową także. WIELU godzin Szelesta i Kwaha na montażu trailera do IP5... Mógłbym wymieniać bez końca... To prawda - zostaje szpej, zostaje wiedza, zostają dokumenty etc... ale wycieczki na Majorkę raczej się nimi nie opłaci.

Skoro jednak to robiłem i nadal planuję w jakimś zakresie robić, to znaczy to, że mnie to wciąż bawi i nie należy odczytywać powyższego jako narzekania :soldier: Czasami tylko boli, że nie mogę dać wszystkim, którzy mi bardzo pomagają nawet po 20pln... bo po prostu tych pieniążków nie ma.

ALE

Dlatego też, dopóki impreza nie kosztuje mnie więcej niż 10pln, to nawet nie zastanawiam się na co mogą pójść te pieniądze, bo już wiem ile to kosztuje zaangażowania - kupuję tym co najmniej kilka/kilkanaście godzin własnego wolnego czasu. I dlatego też, mając tę perspektywę, mierzi mnie kozaczenie, że ktoś tam mógłby zrobić coś taniej i lepiej - niech kurde zrobi w takim razie. Także drażni mnie jakaś bezpodstawna... nie wiem co... zawiść? Że komuś wpadnie trochę grosza do kieszeni? Naprawdę? Really? Przecież nikt nas nie zmusza do uczestnictwa - nie chcę = nie przychodzę. Mogę narzekać na imprezy, ale nigdy nie narzekam na koszta (poza Combat Alert, gdzie wydanie 200pln nie przełożyło się nawet na znośną rozgrywkę w jego pierwszej czy drugiej edycji). Rodzi się więc pytanie, czy utrzymywanie stałej, niskiej składki, może być sposobem, by na przestrzeni czasu wyjść chociaż na zero? Ja nie mam osobiście nic przeciwko.

A jeśli już faktycznie te kilka złotych może być dyskusyjne, to nic tak nie cieszy orga jak PW zamiast szumu na forum - uwierzcie mi :)

Dlatego też moje zdanie nie powinno już nikogo dziwić :)

P.S. Bawcie się dobrze dzisiaj i oblukacie temat Insertion Point 5 - jest już ustalona data a rozgrywka może być naprawdę fajna. Spieszę też z informacją, że składki pewnie też pójdą w dół :cool:

Nie potrafię podać przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na osiągnięcie porażki. Spróbuj zadowolić wszystkich.
Org: Golan Heights 1/2, Xin Quo Quan, FDTD, Silent Hill 1/2, Sparrow, WTF, Heat Wave, Insertion Point 1/2/3/4/5, NightOps, Cartel Wars, Trash Wars, IngressOps, Comm Interrupt
Awatar użytkownika
Stevo
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica City
Ekipa: SGO

Postprzez BAATT » Nie Lut 09, 2014 1:04 pm

Stevo napisał(a):
BAATT napisał(a):"Fakt, Filip jedynie chciał informacji. W tem wszyscy się poobrażali."

Trzeba było przytoczyć kilka cytatów z poprzednich spotkań, by zdobyć informacje? Nie wystarczyło by PW? Poniżej kilka przykładów dalszego "zdobywania informacji":

"Jestem takiego samego zdania co Filip, Piotrze przemyśl to. Odpadam."
"Niezależna od ilości uczestników składka, praktycznie zawsze taka sama na różnych scenariuszach z artefaktami o różnych wartościach - wygląda na brak kalkulacji kosztów."
"Piotrze! Wytłumacz mi proszę, na co idzie to KOLEŻEŃSKIE 3zł.... (...) ciężko myślałeś nad przekopiowaniem scenariusza z innego tematu?"
"Rozumiem że manekim zrobiony na bogato za realne pieniądze potrzebuje nowego szpeju"

W wolnym tłumaczeniu: "Piotrze, jesteś po prostu zdziercą". Naprawdę - po wcześniejszych akcjach, w tym "aferze cateringowej" nie można się dziwić Piotrowi, że stracił wolę... jestem zdumiony, że dopiero teraz dał sobie spokój.

Obudźcie się panowie... niedługo będą wszystkie imprezy za darmo - głównie "Capture the butelka po coli" jeśli tak dalej pójdzie.

Stevo, mój post nie miał na celu atakowanie Piotra, ale może wyszło inaczej - wybacz Piotr (zresztą sam kiedyś powiedziałeś, że zasłyszane złe opinie prawdopodobnie należą do mnie, jak się tym sugerować to można dojść do wniosku, że nic mi nigdy nie pasuje). Tak jak pisałem wcześniej, dla MNIE wystarczyłaby informacja, iż kasa wciąż się nie zwróciła, za te same artefakty. I bez wielkich ceregieli myślałem, że ową informację mogę otrzymać.
Że się poobrażali to miałem na myśli nie jedną osobę, co widać w cytatach, które przytoczyłeś.

Osobiście uważam, że Piotr się nadaje do organizacji i frekwencja na jego spotkaniach sama o tym świadczy. Zrobił swoje, jak będzie chciał się wycofać to jego sprawa.
Zobaczymy jak to wyjdzie w przyszłości.

Temat zamykam. Jeśli ktoś pragnie dalej kontynuować dyskusję - proszę o założenie stosownego tematu.
/marcinos
BAATT

Miejscowość: Bielsko
Ekipa: RQS Airsoft
Gadu-Gadu: 5438120

Poprzednia

Wróć do Spotkania ASGBielsko

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości