Portal ASG Bielsko!

(17.07.2016 Sarni Stok) Hunger Game by SH 3

Luźne rozmowy po spotkaniach, komentarze, spostrzeżenia itp.

(17.07.2016 Sarni Stok) Hunger Game by SH 3

Postprzez K.R.I.S » Nie Lip 17, 2016 8:13 pm

Jako, ze nikt nie założył jeszcze tematu i brak wzmianki po rozgrywce w tym momencie saczac piwko stukne tu kilka słów.

No więc. Może od założeń naszej gry zacznę. Czyli ja Przemo Piotr i Dawid. Współpraca od początku do końca bez znaczenia który z nas weźmie fanty w razie wygranej, cel byl jeden. Wygrać. Będzie na kulki :soldier: więc tak ogólnie to nasza 4-ka wygrała ta część.
Sama gra zbalansowana, chyba najlepiej ze wszystkich części. Nieee no jednak najlepiej. Tym razem nie mam się do czego doczepic. No może na małą ilość artefaktów. Bo w rzeczy samej w czasie między zrzutami nie zmuszało nas nic by się poruszać po terenie. Pogoda nie rozpieszczala ale wolę taka niż zeszłoroczna gdzie woda była cenniejsza od kulek xP
Choć graczy było więcej jak w ubiegłych edycjach jakoś nie zauważyłem tłumu w lasach. W 1 edycji pod kątem samej gry graczy było najlepiej, może dlatego, że każdy grał bardziej tak jakoś nw larpowo? Bardziej wczuci w swoje rolę, a może dlatego, że to była jednak taka nowość w środowisku i w moim mniemaniu bardzo udana. W ocenie ogólnej tak jak i z filmami (zawsze pierwsza część najlepsza) pierwsze miejsce to 1 edycja. Ale od strony balansu samej rozgrywki to 3 wygrywa. Dwójka była fajna ale czegoś zabrakło. O wiem! Szatuna nie było :transporter:

Ale ogólnie i tak wszystko fajnie. Zadowolony jestem z każdego spotkania.

No i dzięki wam że się Wam jednak to wszystko chciało. No i dla żon, dziewczyn etc. ze wam na to pozwalają zamiast iść na spacer? ;)
Awatar użytkownika
K.R.I.S

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: BLACK SHEEP
Gadu-Gadu: 4886243

Re: (17.07.2016 Sarni Stok) Hunger Game by SH 3

Postprzez Ketsok » Pon Lip 18, 2016 6:46 am

No dobra, edycja postu.

Po pierwsze - po raz kolejny już - dzięki za przybycie. Miło nam, że po raz trzeci zdołaliśmy dograć ten scenariusz i że gracze dopisali. Zasadniczo dzięki Wam ciągle nam się chce i myślimy o przyszłorocznej edycji. Pogoda jaka była, każdy wie. Między Bogiem a prawdą zeszłorocznej bliżej było do klimatu HG, ponieważ oprócz walki na kulki toczyła się druga, poważniejsza - o wodę. W tym roku wody było aż za dużo i każdy to odczuł - szczególnie Ci, którzy pozbawieni byli jakiś przeciwdeszczówek. Wasze poświęcenie nie będzie zapomniane! Szczególnie na starość, szczególnie przez reumatyzm.

Po drugie: GRATULACJE DAWID. Była to dziwna potyczka finałowa, ale nie można odmówić Ci zwycięstwa.

Co się zmieniło i co się zmieni? Wróciliśmy do ilości bandaży z HG1. Zeszłoroczny dobrobyt źle wpłynął na balans, więc musieliśmy to odkręcić. Ponownie zmniejszyliśmy też dostawy amunicji. Taka ilość chyba jest idealna, szczególnie że bardzo nakierowaliśmy się w tym roku na zwiększenie liczby broni "białej". Dodaliśmy rozgraniczenie bandaży pomiędzy te działające na trafienia przez łowców i innych graczy. Jednocześnie dostrzegam potrzebę zmiany systemu działania łowców - w przyszłym roku zniknie chyba karta lokalizacji a sami łowcy puszczeni zostaną "samopas" w teren. W ten sposób będą mogli więcej namieszać. Dodaliśmy kartę Łutu szczęścia, czyli losowy efekt dodatni, lub ujemny. Co dziwne cztery będące w grze karty trafiły do dwóch tych samych osób - Dawida i Batta. Obaj wylosowali po jednym dodatnim i ujemnym efekcie. Co dalej? Dodaliśmy checkpoint - miały być dwa, ale morale graczy/łowców leciało na łeb przez tą pogodę, więc postanowiliśmy skrócić rozgrywkę o godzinę. Zdecydowanie musimy pomyśleć trochę jak skutecznie rozbijać "bardziej zorganizowane" grupy Trybutów. Co prawda każdy ma prawo do takich sojuszy, jakie mu odpowiadają, ale sytuacja, kiedy grę dominuje pewna ekipa chyba obniża atrakcyjność spotkania w oczach tych, którzy przyjechali na HG sami, lub w mniejszych grupach. Kompletnie nie mam na to pomysłu, ale mam rok czasu, może coś się wykmini ;)

Odnosząc się do wypowiedzi Krisa i Flynna. Obaj poruszacie temat na jaki kompletnie nie mam wpływu jako organizator - nastawienie graczy. Kris mówi, że na początku było bardziej larpowo, Flynn z kolei, że nie wszystko odbywało się w myśl zasady fair play. Niestety nie jestem w stanie tego jakkolwiek zmienić - to tylko od Was - graczy - zależy jak toczyć będzie się rozgrywka a próby jakiejś poważniejszej interwencji muszą skończyć się porażką. Zawsze tak jest, kiedy org w czasie trwania scenariusza chce za mocno namieszać.

Tak szczerze mówiąc po weekendzie w który spałem łącznie 5 godzin niewiele odkrywczych myśli przychodzi mi do głowy. Zapewne z czasem będę miał więcej spostrzeżeń, którymi będę chciał się z Wami podzielić, ale nie dziś, nie teraz. Mam po prostu nadzieję, że bawiliście się dobrze.
Ostatnio edytowany przez Ketsok, Pon Lip 18, 2016 6:56 pm, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez FlynN » Pon Lip 18, 2016 4:09 pm

Dzięki wszystkim uczestnikom a przede wszystkim organizatorom za świetnie spędzoną niedzielę. :yes:
Moim zdaniem rozgrywka bardzo dobrze zbalansowana. Oczywiście nic nigdy nie jest idealne. :)
Nie podobało mi się parę rzeczy takich jak:
Przy drugim punkcie zrzutu ekipa Piotra została rozbita, przeszukana i ponoć stracili wszystko. Szary przeszukiwał jednego z nich i chciał zabrać pompkę lecz dostał odpowiedź, że jest zepsuta i nie opłaca się jej brać. Niedługo później przy zrzucie replik Przemo strzelał z tej pompki. Ok, może i Szary popełnił błąd i miał zabrać mimo to replikę, ale skoro zabawa odbywa się na zasadzie uczciwości, tak jak wszystkie przeszukania itp. to takie zachowanie było czystym chamstwem i oszukiwaniem. :(

Kolejna sytuacja to zrzut replik osobistych na motocrossie. Dostaliśmy informację, że nie wolno używać broni dystansowej przez cały okres pobierania replik, oraz że Dawid B ma granatnik. Po wejściu na motocross okazało się, że jest tam cała ekipa Piotra oraz że mają jeszcze pompkę z której mogą strzelać (a o tym nie było żadnej informacji). :eek: Miało to swój klimat, ale moim zdaniem rujnowało balans rozgrywki. Każdy zrzut był szybkim pobieraniem paczki i ucieczką bo organizatorzy mogą Cię zastrzelić, a przy najważniejszym zrzucie samowolka i praktycznie dla innych graczy bez szans. Nie rozumiem tego, ale jeśli tak chcieliście to trzeba było przy poborze replik zakazać sojuszy wtedy by to miało jakiś sens. :\ Moim zdaniem i tak zrobiliśmy spore zamieszanie ale wynikło to chyba z nieporadności grupy obstawiającej, bo jeśli ktoś nie potrafi trafić z 3m z granatnika to nie mam pytań. :lol:

Co do balansu:
Ilość bandaży mogła by być większa ale minimalnie, choć tak też się ciekawie grało. Ja przez całą grę miałem tylko jeden i to tylko na łowcę. Białego nie miałem ani jednego (dobrze, że kolega z sojuszu mnie poratował). :razz:

Jeśli chodzi o amunicję to było jej na prawdę mało, lecz żeby kogoś trafić to tak prawie. Ciekawi mnie fakt skąd niektórzy nazbierali jej na tyle żeby siać seriami i mieć jeszcze zapas. :o_O: Coś m i tu nie gra, chyba że można było trafić paczkę w której jest kilkadziesiąt kulek. :P

Sam koniec mnie nie dotyczył ale z punktu obserwatora była to dziwna sytuacja gdy po zarządzeniu, że ostatnia walka jest na miecze jedna osoba otwiera ogień z pistoletu do pozostałych. Po raz kolejny fair play poszło na bok. :/

Pozdrawiam i do zobaczenia za rok na v4 :soldier:
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

Kneel down and clear the stone of leaves
I wander out where you can't see
Inside my shell, I wait and bleed
Awatar użytkownika
FlynN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Łodygowice
Ekipa: RQS Airsoft
Gadu-Gadu: 4623260

Postprzez Jaguar » Pon Lip 18, 2016 8:27 pm

W dużej mierze zgadzam się z Flynem, ale bawiłem się świetnie. Pogoda iście wietnamska, co miało swój urok i dawało nowego klimatu grze.
To jest też wg mnie dobry pomysł by pod sam choćby koniec rozgrywki rozwiązać wszelkie sojusze, bo ciężko było mierzyć się pod sam koniec z dużo liczniejszą grupą.

A takie pytanie odnośnie amunicji, wszytkie kulki to 0,25, bo przy ładowaniu i strzelaniu odnosiłem inne wrażenie;p

Osobiście również gratuluję każdemu kto się zjawił i walczył, czy to ze mną czy przeciwko mnie.

Za rok obowiązkowo się wstawię
Image
Gdzieś w pyle wojny........
Awatar użytkownika
Jaguar

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Gilowice
Ekipa: BROS
Gadu-Gadu: 2735404

Postprzez Dawid B » Pon Lip 18, 2016 8:47 pm

Kilka rzeczy Ode mnie : Bardzo dobrze się bawiłem mam nadzieje że w przyszłym roku znów spotkamy na HG co do wypowiedzi kolegi Flynna chciałbym mu wyjaśnić na temat zrzutu replik iż przemo aktywował kartę i mógł o jedyny używać repliki długo dystansowej (tłumaczyłem to na polu) ja tego nie aktywowałem jednanie pisałam smsa w jego imieniu. jak chodzi o granatnik twierdzisz nie nie umie trafić z 3m. tylko ja widziałem jak kulki z tego granatnika odbijały się od twojego plecaka po czym zacząłem uciekać bo nie maiłem innej broni mogłeś tego nie czuć ani nie usłyszeć ale też ci o tym mówiłem na górce :leon:
Jeszcze raz dzięki organizatorom i uczestnikom.
wars may be fought with weapons but they are won by man
Awatar użytkownika
Dawid B

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Czechowice-Dziedzice / Bielsko-Biała
Ekipa: B.O.S.

Postprzez FlynN » Pon Lip 18, 2016 11:47 pm

Wiem że mówiłeś o tym na polu nie twierdzę, że było to nielegalne lecz napisałem o braku informacji dla reszty.
Nie będę się kłócił na temat granatnika, napisałem to humorystycznie. Ale skoro widziałeś, że któraś kulka się odbiła od mojego plecaka to czemu uciekałeś? Wystarczyło powiedzieć i bym zszedł zamiast Cię gonić.
RQS Airsoft:

Awatar użytkownika
FlynN

Postprzez Ketsok » Wto Lip 19, 2016 6:02 am

@Flynn - zostaliscie poinformowani o pomyłce i o tym, że Przemo rzucił kartę, (ergo - wedle zasad - może używać broni dystansowej):
Screen pod linkiem: https://www.dropbox.com/s/rdn4uc0q2578o ... 4.png?dl=0

Tak czy inaczej Dawid, Flynn - nie ma o co kruszyć kopii, to tylko zabawa.

Edit:
@Jag - kulki dostarczone przez nas to były GG 0.25 - jedne biale, inne czarne - roznily sie tez odcieniami bo byly z innych partii, ale na 99% wszystko co dostales bylo tą gramaturą i tą firmą. Ten 1 % to mozliwość ze przy pakowaniu zapodziały się tam gdzieś kulki 0.20 przygotowane na chronowanie, ale jak mówię to musiało by być bardzo dużym zbiegiem okoliczności.
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez Jaguar » Śro Lip 20, 2016 7:45 pm

Dzięki za odpowiedź, zastanawiało mnie to.

nowe karty to dobry pomysł był, tylko gorzej z procą, gdyż jednak nie spisuje się na polu walki- taka mała moja uwaga.
Image
Gdzieś w pyle wojny........
Awatar użytkownika
Jaguar

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Gilowice
Ekipa: BROS
Gadu-Gadu: 2735404

Postprzez FlynN » Śro Lip 20, 2016 9:13 pm

Ketsok napisał(a):...niewiele odkrywczych myśli przychodzi mi do głowy...

Zawsze możesz skorzystać tego :)
...organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji graczy...
RQS Airsoft:

Awatar użytkownika
FlynN

Postprzez Fazol » Wto Sie 09, 2016 10:35 am

Z góry przepraszamy, że tak późno piszę.
W imieniu wszystkich corpsiaków dziękujemy za zabawę. Fajnie od czasu do czasu porobić coś innego niż suche bieganie z karabinem i udawanie komandosa. :lol: Generalnie impreza była mega. Super pomysł, dobrze ogarnięte, ukłon dla orgów. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie z 30 stopni Celsjusza, bo braku wody, którego tak się baliśmy, nie odczuliśmy za bardzo. Ja osobiście pozdrawiam ekipę Loganów, co mnie w piątkę goniła. :P I wielkie sory dla Adama, który zginął przez moją brawurę. Ogólne wrażenie bardzo dobre, widzimy się za rok. :)
Image
Awatar użytkownika
Fazol

Lata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: CORPS

Wróć do Po spotkaniach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości