Portal ASG Bielsko!

Straconka 31.01.2016

Luźne rozmowy po spotkaniach, komentarze, spostrzeżenia itp.

Straconka 31.01.2016

Postprzez Majster » Pon Lut 01, 2016 12:32 pm

Dziękuje Kamilowi za organizacje oraz wszystkim przybyłym za dobrą atmosferę i zabawę. pozdrawiam i do następnego ...
Piotrze dzięki za transport :)
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Re: Straconka 31.01.2016

Postprzez Fafruch » Pon Lut 01, 2016 5:51 pm

A ja chciałbym dorzucić swoje 2 grosze, ponieważ po strzelance miałem pewne uwagi w głowie, ale nie podzieliłem się nimi z organizatorem.

Przede wszystkim balans.
Wiadomo, że nigdy nie jest się w stanie do końca przewidzieć przebiegu rozgrywki i sytuacji na polu bitwy, ale myślę, że podzielenie już na wstępie drużyn na:
1. grupki początkujących osób ze słabymi replikami (pomijając doświadczonego Korneeshona)
2. i grupki doświadczonych graczy z dużym stażem i mocnymi replikami, w tym 2 snajperów
jest dobrym sposobem na zapewnienie rozrywki uczestnikom - tylko z jednego zespołu.
Dodatkowo rozwiązanie "my idziemy się bronić na górę (2. grupa), wy atakujecie z dołu (1. grupa)" wraz z powyższym balansem powoduje natychmiastowe obniżenie morali atakujących, których kule muszą się jeszcze wspinać pod górę, a jak zauważyłem wcześniej, dysponują głównie stockowymi replikami powiedzmy 360-400 FPSów i zasięgiem adekwatnym do mocy i układu hop-up.

Na szczęście później zamieniliśmy się stronami, ale mniejszy potencjał replik, doświadczenie i zgranie i tak robiło swoje, choć było już lepiej niż na początku.

Drugi element to czas. Myślę, że rundy mogłyby być dłuższe niż pół godziny, ponieważ to dość wymagający teren i jakiekolwiek chęci zastosowania rozwiązania innego niż "idę na pałę prosto na flagę" wymagają pewnego czasu do ich zrealizowania.

Niemniej jednak dziękuję za organizację Kamilosowi i mam nadzieję, że te uwagi dadzą dobry owoc na następnych spotkaniach w postaci jeszcze większej liczby zadowolonych osób.

Pozdrawiam,
Fafruch
Misie pysie:
Image
Awatar użytkownika
Fafruch

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: brak

Postprzez Waras » Pon Lut 01, 2016 9:39 pm

Też chciałbym podziękować za niedzielne spotkanie. Może i faktycznie, jak napisał Fafruch, balans od początku nam nie sprzyjał to bawiłem się świetnie. Poczołgane, pobiegane i powspinane. To najważniejsze. Trzeba wyciągnąć naukę, poprawiać błędy taktyczne i doskonalić sztukę bojową. Toż wymagający przeciwnik to najlepszy przeciwnik ;).
Pozdrawiam ekipę i do zobaczenia!
Waras

Lata członkostwaLata członkostwa

Gadu-Gadu: 56777376

Postprzez JoannaLJ » Pon Lut 01, 2016 9:51 pm

Właśnie! Jak nie można było podejść z jednej strony, bo tam już sięgały snajperki, a nasze repliki nie, to trzeba było kombinować jak się dostać od zupełnie innej strony :D
Po tym spotkaniu przynajmniej przekonałam się, jak mało nadziei pokładałam w kamuflażu, który okazuje się jednak skuteczny. Zabawa była przednia. ;)) Dzięki!
Awatar użytkownika
JoannaLJ

Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez Fafruch » Pon Lut 01, 2016 10:07 pm

Zespołowi dziękuję, miło się współpracowało. A wyżej wymienione uwagi były jedynie drobnymi usterkami, które można wyeliminować i rozgrywka będzie przynajmniej z założenia bardziej wyrównana. ;)

Pozdrawiam,
Fafruch
Misie pysie:
Image
Awatar użytkownika
Fafruch

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: brak

Postprzez Kamiloos » Pon Lut 01, 2016 10:18 pm

Powiem tak.... na początku myślałem że atakujący nas "rozniosą" w przeciągu maksymalnie 10 min ponieważ:
Atakujących było bodajże 10, broniących 7 z czego dwóch z replikami sprężynowymi.
Fakt faktem, zasięgi zasięgami, zgranie to zgranie ale jak chcecie "podbić" punkt skoro cała drużyna atakująca rozmieszcza się po 300 m w jedną stronę i 100 czy 200 w drugą, zamiast po prostu atakować, tak jak to wyglądało na ostatnim spotkaniu na straconce.

Później była zmiana, atakujący bronili na terenie (flaga przy brzozie pkt3) którym ja wraz z emotem nie mogliśmy zrobić nic, ponieważ były bardzo krótkie odległości dużo krzaków i wogole bardzo ciężkie warunki na replikę sprężynową.
Więc nasz zespół atakował praktycznie w 5 osób i by podbić punkt, zajeło nam to około 10 min nie pamiętam dokładnie.

Suma sumarum, spotkanie uważam za udane, frekwencja była jak najbardziej ok miło było zobaczyć nowe twarze i mam nadzieje że do zaś :yes:
:)
Awatar użytkownika
Kamiloos

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Ekipa: Black Sheep

Postprzez Waras » Pon Lut 01, 2016 11:07 pm

No ale tak to jest jak połowie sie nie chce, robi ze spotkania spotkanie towarzyskie, druga połowa pilnuje na respie swojej torby z żarciem zamiast mysleć o jakims sensownym podejściu. Osobiscie nie zabrałem ze sobą nawet wody i przeżyłem praktycznie ciagle łażąc od jednej strony do drugiej, bawiac sie w podchody (swoją drogą, wydawało mi się, że jesteście wszedzie. Wpadnę na korki z obrony flagi ;) ).
Nastepnym razem przed niedzielną strzelanką najeść sie porządnie i napoić. I zabrać z domu morale i chęci do zabawy :D.
Waras

Gadu-Gadu: 56777376

Postprzez emot » Pon Lut 01, 2016 11:09 pm

Super było :)
przeciwnik spisał się na medal;) szczególnie na dużych odleglosciach;)
Trzeba było atakować tak jak pod koniec kiedy odeslalem z drogi cała 4 przeciwnika, a po chwili widzę w lunecie 6 w pełnym biegu na flagę!!! mieliście dotykowy!!!
Pomieszamy następnym razem i będzie jeszcze lepiej.
Pozdro.
Awatar użytkownika
emot

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: BLACK SHEEP

Postprzez KoRneeshon » Wto Lut 02, 2016 8:40 am

Dzięki za strzelankę, pierwsza taka większa po ładnych paru latach. Formy brak, P90 mocno za słaba na las (szczególnie w ataku), z mojej strony ślady jakiejkolwiek taktyki zaczęły się pojawiać dopiero w ostatnich rundach :D Generalnie widzę, że powrót mi trochę zajmie, ale póki co nie zamierzam odpuszczać.

Odnośnie organizacji to faktycznie, czasy rundy mogły być nieco dłuższe - zazwyczaj teren i warunki nie pozwalały na rushe, a okrążanie jednak sporo zajmowało. A może to tylko kwestia tego, że miejscówkę widziałem po raz pierwszy. W każdym razie bawiłem się dobrze, dzięki raz jeszcze i do zobaczenia następnym razem!
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
KoRneeshon
R.A.T.S

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: R.A.T.S.
Gadu-Gadu: 6598823

Wróć do Po spotkaniach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości