Portal ASG Bielsko!

Atomowy sarni stok

Luźne rozmowy po spotkaniach, komentarze, spostrzeżenia itp.

Atomowy sarni stok

Postprzez dziadu » Nie Lis 22, 2015 5:39 pm

Wygrała drużyna żółtych dużą przewagą ale tylko dlatego że rozgrywka została przerwana w momencie kontr-ofensywy białych(chyba) ;) a poważnie dzięki za przybycie było parę niedociągnięć poprawimy do następnego.
PINKWATER
dziadu

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Międzyrzecze
Ekipa: pinkwater

Re: Atomowy sarni stok

Postprzez SzarY » Nie Lis 22, 2015 5:51 pm

Dzięki za dzisiejszy ponownie dobrze zorganizowany scenariusz. Grało się fajnie, do czasu aż nie natrafiło się na jakiegoś nieśmiertelnego ;( . Mimo wszystko uważam, że strzelanka udana i czekam na kolejne :bravo:
SzarY

Lata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Kozy
Ekipa: RQS Airsoft

Postprzez Fafruch » Nie Lis 22, 2015 10:37 pm

Ja też dziękuję za organizację. Według mnie rozgrywka znów była fajnie zbalansowana. Gdyby nie konflikty ludzko-ludzkie, mógłbym powiedzieć, że ideolo.

Pozdrawiam i do zaś!
Misie pysie:
Image
Awatar użytkownika
Fafruch

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: brak

Postprzez Ketsok » Pon Lis 23, 2015 10:42 am

Dzięki Dziadu!

W moim odczuciu na początku balans był ciut nierówny przez rozmieszczenie punktów poboru w takich a nie innych miejscach. Na podejsciu pod OBJ z naszej strony więcej było krzaków niż porządnych pni dających osłone przez co mieliśmy gorzej dostać się do gąbek, ale bardzo szybko zostało to skorygowane i wszystko wróciło do normy.

Cieszę się że komuś chce się organizować oranki. Co prawda sezon zimowy bywa martwy w airsofcie, ale daje to pewną nadzieje, że na wiosne będzie komu skrzykiwać ludzi.

Aura też była zabawna. Tyle gleb i poślizgów dawno nie zaliczyłem - szpej idzie dziś pod prysznic bo przybyło mu przez błoto pare kg.

Co do osobistych ludzko-ludzkich niesnasek. No cóż... "Jestem z RQSu a z RQSem zawsze są problemy" - wszyscy to wiemy. W moim odczuciu "my - RQS" powinniśmy już dawno zostać wykluczeni z rozgrywek asg, bo wiecznie są z "nami" problemy natury termosowej. Ogólnie jestem orędownikiem standardu, że jeśli ktoś jedzie na strzelanie powinien meldować o tym na forum, żeby inni widząc nicki mogli zdecydować czy chcą się wybrać czy nie. Wtedy gdyby ktoś nie chciał się strzelać z osobami co do których ma pewność, że termosują (patrz RQS) mógł zaplanować trening, albo miły dzień z żoną. Tak czy inaczej co mi na wątrobie leżało wyplułem na zbiórce i nie żałuję tego. Z takich wolnych przemyśleń - cholera... już parę lat w tym ASG siedzę i zawsze potrafiłem schować dumę i ambicję w kieszeń, kiedy dostałem - nie przypominam sobie, żeby ktoś mi kiedyś zarzucał terminatorstwo - nie to co reszta RQSu.
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez zbytek » Pon Lis 23, 2015 10:53 am

dlatego mnie nie było w niedzielę - bo jestem z RQS-u i jestem termostem :beard:
Awatar użytkownika
zbytek

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Gadu-Gadu: 2166567

Postprzez LogaN » Pon Lis 23, 2015 12:58 pm

Polać mu! Tak już z "tym RQSem" jest. Nie dość że terminatory, to w dodatku szczelać nie umiom. A wówczas zaczynają rzucać słowami do innych, że dostali. Lecz rzucają je na wiatr, bo nie umiom celniej, tak jak szczelać. Cóż.

Dzięki Dziadu za organizację - rozgrywka jak najbardziej fajna, choć osobiście liczyłem na większe odległości (marzy mi się taka rozgrywka, tylko mająca mniejsze nastawienie na sam kontakt, a dająca więcej możliwości kombinowania, obchodzenia, itp.). Ideałem byłoby dla mnie rozciągnięcie ją na cały teren Sarniego, choć pewnie nie wszystkim by to pasowało.

Długo wspominać będę także jak wspólnie zaoperowaliśmy z SH okrężną drogą trafiając ostatecznie dokładnie na miejsce przesunięcia skrzyni. Szkoda, że większość osób po stronie białych nie miała łączności radiowej, przez co nie doczekaliśmy się większego wsparcia. A przez niemal godzinę utrzymywaliśmy punkt pod kontrolą, zadając przeciwnikom duże straty.

No i mistrzowskie wyoperowanie przez Filipa przeciwnika w trakcie przeoperowywania przez przeszkodę terenową.

Dzięki i pozdrawiam!
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez BAATT » Wto Lis 24, 2015 10:16 am

Ketsok napisał(a):
Co do osobistych ludzko-ludzkich niesnasek. No cóż... "Jestem z RQSu a z RQSem zawsze są problemy" - wszyscy to wiemy. W moim odczuciu "my - RQS" powinniśmy już dawno zostać wykluczeni z rozgrywek asg, bo wiecznie są z "nami" problemy natury termosowej. Ogólnie jestem orędownikiem standardu, że jeśli ktoś jedzie na strzelanie powinien meldować o tym na forum, żeby inni widząc nicki mogli zdecydować czy chcą się wybrać czy nie. Wtedy gdyby ktoś nie chciał się strzelać z osobami co do których ma pewność, że termosują (patrz RQS) mógł zaplanować trening, albo miły dzień z żoną. Tak czy inaczej co mi na wątrobie leżało wyplułem na zbiórce i nie żałuję tego. Z takich wolnych przemyśleń - cholera... już parę lat w tym ASG siedzę i zawsze potrafiłem schować dumę i ambicję w kieszeń, kiedy dostałem - nie przypominam sobie, żeby ktoś mi kiedyś zarzucał terminatorstwo - nie to co reszta RQSu.

Heh, nie byłem na spotkaniu, nie rozumię w takim razie tego sarkazmu :) Jak pewnie większość nieobecnych na spotkaniu, którzy przeczytają Twój post.
BAATT

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko
Gadu-Gadu: 5438120

Postprzez dziadu » Wto Lis 24, 2015 7:07 pm

Tak jak pisał logan mam zamiar zorganizować rozgrywke na terenie całego sarniego stoku te dwa projekty"atomowy i diamenty" były próbą co wypali a co zawiedzie oraz aby przyciągnąć nowych i starych graczy bo ostatnio kiepsko było z frekwencją niestety nie dowiemy się czy wypali strefa cqb oraz czy nie odstraszylismy nowych swoim zachowaniem mimo to spróbuje czekam na sugestie co się podobało a co nie.
PINKWATER
dziadu

Miejscowość: Międzyrzecze
Ekipa: pinkwater

Postprzez K.R.I.S » Wto Lis 24, 2015 7:30 pm

Dzieki Pinki za kolejna odsłonę rozgrywki. 1 część byla jednak lepsza od 2-iej. Przemieszczanie fantow do zdobycia lepiej wypadło bo sporo utrudniało i nie wiadomo bylo gdzie sie znowu kopalnia znajduje. Tym samym wiecej terenu sie obchodzilo. Tym razem gra skupiala sie na okupowaniu 1 badz drugiego punktu az do wybicia przeciwnika. Daremnym bylo obchodzenie zachodzenie etc. bo i po co?
Strefa cqb ok. Ale jednak jak juz by sie pojawila kolejny raz to jednak od momentu aktywacji lotniska.
Bazy, respy zbyt blisko siebie. Wszystko bylo w zasiegu wzroku kiedy i gdzie kto podąża.
Niesnaski jak na kazdym oraniu. Byly są i będą. Nie wiem po co te spiny? Gramy dla zabawy. A zludzenia optyczne kazdy ma jak i każdy posiada pancerz T1000. Rowniez swiety nie jestem pamietam czas jak w biegu od logana gdzies w noge dostalem. Nie wiem. Ale twierdzil ze kula trafna. Ok. Schodze.
Jednak sa sytuacje absurdalne. Np. kulka w lunetę ze niby poszla. No sory. W bezruchu znikomym akurat taka rzecz ciężko nie dostrzec uslyszec. No ale coz. Kazdy ma coś z SOKOŁA w sobie ;))
Do nastepnego.
Awatar użytkownika
K.R.I.S

Ekipa: BLACK SHEEP

Postprzez Kothaar » Wto Lis 24, 2015 9:26 pm

Dzięki za kolejną fajną strzelanke. Dobry pomysł ze strefą cqb. Fajnie się tam z pompką latało, jednak rzeczywiście lepiej by było, gdyby była aktywna od dwunastej. Fuzja rozwiązań z "diamentów" i "atomowego" + większy obszar dałaby bardzo, ale to bardzo dobrą zabawę. Jako nowy gracz nie czuję się odstraszony zachowaniem, jak i całym konfliktem. Tylko niektórym by przydała się ładownica na termos z melisą :) . Po co te nerwy? Resp trwał tylko pięć minut...

Uprasza się o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Dzieci też czytają ;)
Martinez
Awatar użytkownika
Kothaar

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Ketsok » Śro Lis 25, 2015 5:40 am

@Kothar - nie chodzi o dlugosc respa tylko szacunek do innych, bi nasze hobby na takim szacunku stoi. Niehonorowe udawanie ze sie kulek nie czuje jest brakiem szacunku do innych. Jest irytujace i nie fair. Jesli ktos bawi sie w terminatorstwo rownie dobrze moze sobie w mundurze pobiegac po przedpokoju - zmeczy sie tak samo, wygladac bedzie tak samo a zabawy innym nie zepsuje.

@Kris - jesli nie piętnujesz terminatorow to w sumie dajesz ciche przyzwolenie na ich przypadlosc. I jaki ma sens wspolzawodnictwo, ktore wpisane jest w airsoft? Olewanie sytuacji, ktore sa oczywiste i potwierdzone relacjami swiadkow to strzelanie sobie w kolano. Raz mozna oko przymknac i potraktowac z usmiechem, ale jesli sytuacja sie powtarza to trzeba interweniowac. I nie na poziomie druzyny/strony konfliktu psioczac na respie, tylko bezposrednio wyrazajac opinie na forum ogolnym - na zbiorce. Jak piszesz - "to tylko zabawa" - tym bardziej nie rozumiem ludzi, ktorzy nie przyznaja sie do trafien.

@Baatt - aaa co Ci bede tlumaczyl. Poza tym jestes z RQSu jak ja, to Ci powiem na spotkaniu teamowym, czy cus.

@Dziadu - jak sugerowal Logan - taka rozgrywka na terenie calego Sarniego bylaby wysmienita. Tylko tu trzeba by bylo zebrac odpowiednia liczbe graczy, zeby sie nie pogubili w terenie. Warto by bylo skolowac druga taka skrzynie jak na gabki i oznaczyc jakos teren poboru w terenie, moze na mapkach. I osobiscie zrezygnowalbym ze strefy CQB a wprowadzilbym "obsade lotniska", ktora bronilaby terenu.
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez Pan_Prezes » Czw Wrz 15, 2016 8:12 am

Kothaar napisał(a):Dzięki za kolejną fajną strzelanke. Dobry pomysł ze strefą cqb. Fajnie się tam z pompką latało, jednak rzeczywiście lepiej by było, gdyby była aktywna od dwunastej. Fuzja rozwiązań z "diamentów" i "atomowego" + większy obszar dałaby bardzo, ale to bardzo dobrą zabawę. Jako nowy gracz nie czuję się odstraszony zachowaniem, jak i całym konfliktem. Tylko niektórym by przydała się ładownica na termos z melisą :) . Po co te nerwy? Resp trwał tylko pięć minut...

Uprasza się o nie używanie słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Dzieci też czytają ;)
Martinez

Jestem zdecydowanie za. Od dwunastej byłoby idealnie.
Pan_Prezes

Lata członkostwa

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Po spotkaniach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości