Portal ASG Bielsko!

31.07-01.08.2015 Kozia Góra (Cisza Przed Burzą)

Luźne rozmowy po spotkaniach, komentarze, spostrzeżenia itp.

31.07-01.08.2015 Kozia Góra (Cisza Przed Burzą)

Postprzez LogaN » Sob Sie 01, 2015 10:07 am

Na wstępie chciałem wszystkim gorąco podziękować za udział w NightOpsie. Mam nadzieję, że rozgrywka tego typu się podobała, zwłaszcza tym, którzy nie mieli wcześniej okazji uczestniczyć w podobnych zabawach. Spotkania typu NightOps będą znowu częściej organizowane, czasami na mniej, czasami na bardziej wymagającym terenie.

Choć spotkania w błocie, śniegu i mrozie mają swój niepowtarzalny klimat, dobrze jest czasami oderwać się od tego - a wczorajsza pogoda rozpieszczała nas do granic możliwości :).

Dziękuję zaproszonym ekipom, które się stawiły - super, że można na Was liczyć!

Jeśli chodzi o niesnaski organizatorskie, to z mojej strony na pewno:
1. Po raz kolejny okazuje się, że rejon schronisk nie jest najlepszym miejscem na zabawę (szkoda psa i obsady schroniska);
2. Ostatecznie nie określiłem która ze stron była USA, a która FR - nie miało to rzecz jasna wpływu na rozgrywkę, ale na nastrój zabawy - kto wie.

Jeśli coś więcej nie zagrało, bardzo proszę o info.

W ramach kilku wyjaśnień. Oprócz udziału rQsu, do gry zaproszone zostały ekipy Skull Hunters, CORPS i ASGŻywiec (ci ostatni się prawdopodobnie nie zjawili). Nie wiemy kto z kim współpracował. Po stronie Talibów stawiły się na pewno BOS oraz BOR.

Wszystkich Was poproszę o wrzucenie na forum:
1. Zdjęcia celu (jeśli wykonano)
2. AAR i SALUTE (jeśli wykonano)

Po naszej stronie zostanie to zrobione przez dowówdcę, czyli Baatta.

Raz jeszcze dziękuję wszystkom :).
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: RQS Airsoft

Re: 31.07-01.08.2015 Kozia Góra (Cisza Przed Burzą)

Postprzez BAATT » Sob Sie 01, 2015 11:51 am

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim którzy się pojawili, w tą piękną księżycową noc z genialnymi widokami na BB :).
Loganowi, za fajny system losowania drużyn, przez co on sam nie wiedział kto jest naszym sprzymierzeńcem.
Skull Hunters - za wzajemne udawanie pełnej profeski na radiu, mimo, że obie drużyny zdawały sobie sprawę, że prowadzą radiokomunikację z nieprzyjacielem ;D.

AAR - rQs

Liczebność : 7
Straty własne 0%
Straty zadane 0%

Image

1810 - Przygotowania, krótka odprawa

1850 - INFIL fireteamu WACEK

1915 - Odbicie ze szlaku do RP#1 (miejsce spotkania)

1930 - Dotarcie do RP #1
Próby nawiązania kontaktu z drużyną sojuszniczą, brak odzewu poza drużyną Sierra Hotel 1, która po autoryzacji okazuje się nieprzyjacielem.

2010 - Opuszczenie punktu spotkania, z powodu braku aktywności w terenie, kontynuowanie do RP#2
Podział na FI*T i JĄDRA.

2030 - Dotarcie do RP#2, FI*Ta.

2035 - Dotarcie do RP#2, JĄDER, połączenie w WACEK.
Próby zwodzenia SH1 drogą radiową.

2115 - Wstrzymanie marszu, oczekiwanie na zmrok, 620m na NW od OBJ.

2145 - Kontynuacja do OBJ.

2230 - Dotarcie 120m na NWW od OBJ.
Podział na FI*T i JĄDRA.

2250 - wykonanie zdjęcia OBJ przez FT FI*T.

2255 - Możliwe wykrycie kontaktu z nieprzyjacielem, powrót do FT JĄDRA, połączenie w WACEK oraz kontynowanie do RP#3.

2305 - Osiągnięcie RP#3. Kontunuowanie do EXFIL.

2335 - Dotarcie do EXFIL, rozpoczęcie ewakuacji.

2340 - Kontakt z nieprzyjacielem 100m na S.

2345 - Kontakt z nieprzyjacielem 10m, decyzja o otwarciu ognia.
Wróg zidentyfikowany jako Talibowie nie kontynuuje ofensywy, podjęcie decyzji o wyczekaniu na śmigłowce.

0005 - Ewakuacja.

Zdjęcie celu :

Image

SALUTE Report - na podstawie zaobserwowanych aktywności w terenie.

Image Image
BAATT

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko
Gadu-Gadu: 5438120

Postprzez FlynN » Sob Sie 01, 2015 2:44 pm

Z moje strony również dzięki wszystkim obecnym na NO :yes: Mimo że pogoda nie była NO-psowa :D
Właściwie jeśli chodzi o nasze działania wszystko już zostało powiedziane :) Z mojej strony dodam tylko że pierwszy kontakt z przeciwnikiem był podczas robienia fotki. Gdy Baatt robił zdjęcie, ja obserwując teren zauważyłem jednego przeciwnika siedzącego niedaleko schroniska w kierunku miedzy "S" a "SE". :)
Swoją drogą chętnie bym się dowiedział kto tam był bo miałem bardzo ciekawy obraz obserwując go :)
Chwilę po dotarciu na EXFIL zauważyłem przeciwnika zbliżającego się do naszej pozycji. Leżeliśmy tylko w trawie a jedyną osłoną było ukształtowanie terenu. Więc gdy zobaczyłem, że przeciwnik jest już bardzo blisko (odległość rzędu 10m) wycelowałem wiązkę lasera i wiedząc że dzieli nas też kilka gałązek posłałem długą serię pozbywając się w kilka sekund całego magazynka. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że cel został nie tknięty.... :(

Zaskoczyło nas także, że nasi przeciwnicy zastygli w miejscu. Nie zmieniłem pozycji i cały czas obserwowałem tych do których otwarliśmy ogień. Siedzieli za kupką gałęzi i tylko sporadycznie wystrzeliwali krótkie serie i tak przez prawie 20min które wtedy zostały do naszego EXFILa :P

Pozdrawiam i do zobaczenia (lub nie :D ) na kolejnym NO :bravo:
RQS Airsoft:

Kneel down and clear the stone of leaves
I wander out where you can't see
Inside my shell, I wait and bleed
Awatar użytkownika
FlynN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Łodygowice
Gadu-Gadu: 4623260

Postprzez Majster » Sob Sie 01, 2015 3:11 pm

talibowie piszą po arabsku xP

في البداية كانت هناك 5 آدم، مارك، بيتر لودز، مايكل لودز، تعيين فورمان من حوالي 18 من جوار ATH وGRUPO بعد 19 وصل إلى المقاصة حيث يفترض السياج 2 المشاركات التي جاء حوالي 22 الحف لنا مع Kobim. تقريبا. 23 لاحظت على أضواء حمراء الطريق (2) الذي وقفت، ثم انضم إليهم وسار آخر 2 على الطريق، قررنا أن تقسيم وSzest مع Kobim وبيتر نزل إلى جوار الطريق آدم ومايكل المحتلة ركن من أركان السور ومارك معي الباقي في الاحتياط بعد تبادل قصير ولكن غير ناجحة لاطلاق النار من تحت السياج الروس ewakuowali (إلا باستخدام النقل الفضائي لأنه حتى الباحث السوفيتي Wiertaliotow لم يتمكن حتى الآن لبناء طائرة هليكوبتر يمكن أن تهبط على سياج من الأشجار إلى أن من الدروع دائم حتى لتفريغ الساحر كامل مع الحدود الدنيا 3 szturmówek مع 15 م لم تفعل على ذلك يغلي)
بعد إخلاء الروذنثية وجد عندها لا يبقى شيء في الجزء العلوي لا يحدث والنزول مجموعة دعم Szelsta التي في هذه الأثناء اشتبكت مع الولايات المتحدة SF سوف فيلق؛) تأثير الصرف مركب أجمل لدينا الاسر talbskiej ضرب مشغل واحد وجرح اثنين آخرين تمكنا من إخلاء على الرغم من هنا ستستخدم أيضا بيانات النقل الفضائي؛)
بعد تعذيب السجين نحن بقطع رأسه ولعب لها في البولينج ليسعد الأطفال المحليين من تحولت القرية إلى أن  أيضا أن هذا الشيطان amrcian زيارتها في حياته عفريت الصوت هو الشحوم كافية بعض الصور المشبوهة من هذا المرفق ولكن نحن كحراس العاديين مزارع الخشخاش في أننا لا نعرف وأعطينا كل شيء Talibów قائد محلي على ما حصلنا عليه بعض الأغنام لمدة ساعة؛)

فرع فلسطين. هذا هو لأنه في هذا الوصف حتى wyśmiewczo تعامل وصف إجلاء لا التقاط لأن هذا قد تم وفقا لتلبية القواعد وذلك ليس لدي أي شيء للاعبين بشكل عام لم يكن لديك أي شيء لأحد ولكن كما قلت لمبادئ الميكانيكا إذا قمت بتسمية نفسك كيف تريد لأن من وجهة نظر المنطق كانت مجرد يرثى له بعيد المنال ومثير للسخرية، الأحد jebance متطابقة بدلا من الحزب مع العلامة التجارية NO، بعد ذلك، على افتراض في مثل هذه المنطقة منطقة الإخلاء متنوعة والمشجرة التي يبلغ قطرها 200 متر، 628m محيط ومساحة 31400 m2، وكان يمكن أن يكون ل لنا هناك في الواقع الكثير لمنع أو خطيرة تقوض أو حتى الكشف عن عمليات الإجلاء وفقا لشروط محددة، لكنها كانت ممتعة 
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez BAATT » Sob Sie 01, 2015 3:46 pm

Większość Talibów nie umie czytać a co dopiero pisać xP
Poproszę wersję PL.
BAATT

Postprzez Filip » Sob Sie 01, 2015 3:50 pm

RQS Airsoft:

Russian style
Awatar użytkownika
Filip

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez BAATT » Sob Sie 01, 2015 3:51 pm

Tak zrobiłem i ta wersja jest mało satysfakcjonująca ;)
BAATT

Postprzez FlynN » Sob Sie 01, 2015 3:59 pm

Z tego co wiem to na forum obowiązuje język polski :) Więc jeśli chcesz coś napisać to pisz jak należy xP A jeśli chcesz się nam pochwalić znajomością arabskiego to powiedz, bo kopiuj, wklej z tłumacza google to fatalny pomysł...
RQS Airsoft:

Kneel down and clear the stone of leaves
I wander out where you can't see
Inside my shell, I wait and bleed
Awatar użytkownika
FlynN

Miejscowość: Łodygowice
Gadu-Gadu: 4623260

Postprzez Ketsok » Sob Sie 01, 2015 5:18 pm

Codename: Sierra Hotel 1
Stan osobowy:
Ketsok - dowódca/RTO
Venom - pointman
Kondzioł - navi
Demonn - medyk
Danluk - strzelec

INFIL: 49.776205, 19.025821
RDV: 49.773861, 19.035444 - godz 20:30
OBJ: 49.767859, 19.038930
EXFIL: 49.770722, 19.037472

AAR:

1845 Samochód na INFIL, przygotowanie grupy do wymarszu.

1905 Pierwsza szczelina czasowa - próba komunikacji.

1915 Koniec szczeliny czasowej, mijamy pkt INFIL.

1942 Kontakt radiowy z niezidentyfikowanym oddziałem, nieudana próba autoryzacji.

1945 Zaniechanie próby autoryzacji - zamknięta szczelina.

1953 Przecięcie ścieżki leśnej prowadzącej do RDV.

2009 Rekonesans RDV przez Kondzioła i Danluka.

2020 Oddział osiąga RDV, zabezpieczenie terenu.

2030 Wymarsz z RDV bez spotkania z sojusznikami. Kierunek marszu na EXFIL.

2035 Kontakt radiowy z niezidentyfikowanym oddziałem. Po głosie rozpoznaje Logana. Wzajemne autoryzacje. Obustronne potwierdzenia autoryzacji. RQS zostaje uznany za OPFOR.

2050 Ponowny kontakt z RQS. OPFOR podaje swoją liczebność "kilo". Wedle danych z poprzedniej autoryzacji uznaję liczbę operatorów OPFOR za 7.

2055 Droga podejścia do OBJ przecina szlak turystyczny. Przekroczenie szlaku po wcześniejszym rozpoznaniu przez Venoma i Kondzioła.

2125 Oddział 100m na W od OBJ. Rozpoznanie OBJ. Oprócz psa i pary młodych turystów brak aktywności.

2132 Krótkotrwałe oświetlenie OBJ i wykonanie zdjęcia. Marsz w kierunku NE na EXFIL.

2157 Osiągnięcie pkt EXFIL, zabezpieczenie terenu.

2200 Rozpoczęcie liczenia czasu

2230 EXFIL - zaświecenie świateł i marsz do samochodów

Zdjęcie OBJ:
Image

Dzieki wszystkim, którzy się zjawili. Niestety nasz siostrzany oddział nie przeżył chyba awaryjnego przyziemienia śmigłowcem - nie nawiązali z nami kontaktu, nie zjawili się na umówiony RDV w wyznaczonym terminie. Kontakt nawiązaliśmy tylko z RQS i mimo, że mieliśmy pewność, że to OPFOR próbowałem wyciągnąć jakieś interesujące mnie wiadomosci. Mimo, że teren był bardzo bogaty we wszelkiego rodzaju ścieżki uznałem, że głupotą będzie korzystanie z nich, więc trochę wymęczyło nas śmiganie na przełaj. Chciałem wykonać zadanie jak najwcześniej z racji braku Hi-tech do działań nocnych. Niestety nie udało nam się dotrzeć do OBJ przed zmrokiem, dlatego aby wykonać zadanie musieliśmy użyć światła... Z powodu braku kontaktu z sojusznikami i OPFOR (mniej więcej po osiągnięciu OBJ RQS zerwał kontakt radiowy) zdecydowaliśmy się ewakuować. Ok 23:30 byliśmy już przy samochodach. Jak sie teraz okazuje było nas w terenie więcej :)) Fajnie!
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez Majster » Sob Sie 01, 2015 7:42 pm

BAATT napisał(a):Większość Talibów nie umie czytać a co dopiero pisać xP
Poproszę wersję PL.

Proszę bardzo, jednak z góry uprzedzam ze to nie jest AAR a wpis który należny traktować z przymrożeniem oka, który nie jest skierowany przeciw nikomu personalnie a jeśli ktoś poczuje się urażony? cóż trudno jakoś będę musiał z tym żyć :) reasumując jeśli ktoś jest ciśnieniowcem, itp niech daruje sobie czytanie.

Początkowo było nas 5 Adam, Mark, Piotr z Żywca, Michał z Żywca , Majster wyruszyliśmy ok. 18 z okolic ATH i grubo po 19 dotarliśmy na polankę gdzie pod płotem założyliśmy 2 posterunki ok. 22 dotarł do nas Szelest z Kobim. ok. 23 zauważyliśmy na drodze 2 czerwone światełka które postały , następnie do nich dołączyły kolejne 2 i pomaszerowały drogą na dół. Postanowiliśmy się rozdzielić i Szest wraz z Kobim i Piotrem zeszli na w okolice drogi , Adam z Michałem obsadzili narożnik płotu a Mark ze mną pozostali w odwodzie. Po krótkiej aczkolwiek bezskutecznej wymianie ognia gdzieś z pod płotu ewekuowali się Rosjanie(chyba za pomocą teleportu bo nawet radziecki uczony Wiertaliotow nie zdołał jeszcze zbudować śmigłowca mogącego wylądować na płocie wśród drzew, do tego z tak wytrzymałym pancerzem by opróżnienie całego maga z minima +3 szturmówek z 15 m nie zrobiło na nim wrzenia )
Po ewakuacji ruskich stwierdziliśmy ze nic już się na górze nie wydarzy i schodzimy na dół wesprzeć grupę Szelsta która w międzyczasie wdała się w strzelaninę z US SF by Corps ;) skutkiem miłej wymiany kompozytu do naszej talbskiej niewoli trafił jeden operator a dwóch rannych zdołało się ewakuować, choć tu tez należało by użyć stwierdzenia teleportować ;)

Po torturach więźnia, odcięliśmy mu głowę i zagrali nią w kręgle ku uciesze miejscowych dzieci z wioski :) okazało się też że ten amrcian devil miał w swoim diablim smar fonie jakieś podejrzane zdjęcia obiektu ale my jako zwykli strażnicy plantacji maku się na tym nie znamy i oddaliśmy wszystko lokalnemu komendantowi Talibów za co dostaliśmy kilka owiec na godzinkę ;)
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez zbytek » Sob Sie 01, 2015 8:06 pm

Majster napisał(a): ATH وGRUPO بعد 19 وصل إلى المقاصة حيث يفترض السياج 2 المشاركات التي جاء حوالي 22 الحف لنا مع Kobim. تقريبا. 23 لاحظت على أضواء حمراء الطريق (2) الذي وقفت، ثم انضم إليهم وسار آخر 2 على الطريق، قررنا أن تقسيم وSzest مع Kobim وبيتر نزل إلى جوار الطريق آدم ومايكل المحتلة ركن من أركان السور ومارك معي الباقي في الاحتياط بعد تبادل قصير ولكن غير ناجحة لاطلاق النار من تحت السياج الروس ewakuowali (إلا باستخدام النقل الفضائي لأنه حتى الباحث السوفيتي Wiertaliotow لم يتمكن حتى الآن لبناء طائرة هليكوبتر يمكن أن تهبط على سياج من الأشجار إلى أن من الدروع دائم حتى لتفريغ الساحر كامل مع الحدود الدنيا 3 szturmówek مع 15 م لم تفعل على ذلك يغلي)
بعد إخلاء الروذنثية وجد عندها لا يبقى شيء في الجزء العلوي لا يحدث والنزول مجموعة دعم Szelsta التي في هذه الأثناء اشتبكت مع الولايات المتحدة SF سوف فيلق؛) تأثير الصرف مركب أجمل لدينا الاسر talbskiej ضرب مشغل واحد وجرح اثنين آخرين تمكنا من إخلاء على الرغم من هنا ستستخدم أيضا بيانات النقل الفضائي؛)
بعد تعذيب السجين نحن بقطع رأسه ولعب لها في البولينج ليسعد الأطفال المحليين من تحولت القرية إلى أن  أيضا أن هذا الشيطان amrcian زيارتها في حياته عفريت الصوت هو الشحوم كافية بعض الصور المشبوهة من هذا المرفق ولكن نحن كحراس العاديين مزارع الخشخاش في أننا لا نعرف وأعطينا كل شيء Talibów قائد محلي على ما حصلنا عليه بعض الأغنام لمدة ساعة؛)

فرع فلسطين. هذا هو لأنه في هذا الوصف حتى wyśmiewczo تعامل وصف إجلاء لا التقاط لأن هذا قد تم وفقا لتلبية القواعد وذلك ليس لدي أي شيء للاعبين بشكل عام لم يكن لديك أي شيء لأحد ولكن كما قلت لمبادئ الميكانيكا إذا قمت بتسمية نفسك كيف تريد لأن من وجهة نظر المنطق كانت مجرد يرثى له بعيد المنال ومثير للسخرية، الأحد jebance متطابقة بدلا من الحزب مع العلامة التجارية NO، بعد ذلك، على افتراض في مثل هذه المنطقة منطقة الإخلاء متنوعة والمشجرة التي يبلغ قطرها 200 متر، 628m محيط ومساحة 31400 m2، وكان يمكن أن يكون ل لنا هناك في الواقع الكثير لمنع أو خطيرة تقوض أو حتى الكشف عن عمليات الإجلاء وفقا لشروط محددة، لكنها كانت ممتعة

Image
Awatar użytkownika
zbytek

Gadu-Gadu: 2166567

Postprzez BAATT » Nie Sie 02, 2015 1:17 pm

My ewakuowaliśmy się pod plackiem bez drzew. Chyba jendo z większych pustych obszarów na tym terenie.

Co do śmigłowca, z 15m ostrzeliwanego przez automaty :D

Image
BAATT

Postprzez Szelest » Nie Sie 02, 2015 2:04 pm

AAR Talibów:

1800 INFIL pierwszej grupy w rejonie Ondraszka, 5 osób
1900 Osiągnięcie OBJ
2100 INFIL drugiej grupy, 2 osoby
2200 Osiągnięcie OBJ
2240 Kontakt wzrokowy z Nplem: 2 osoby oznaczone jako trupy, prawdopodobnie 3 żywa z nimi
2330 Kontakty z dwiema wrogimi drużynami
0000 Dwie osoby ranne po stronie Talibów
0010 Pojmanie i przesłuchanie jeńca
0020 Koniec rozgrywki

Godziny mogą się nie zgadzać, nie miałem nawet kiedy pisać.

Akcje całkowicie do dupy:
1. Podejście SH na EXFIL. Dwie osoby oznaczone ciągłym czerwonym światłem. Co najmniej jedna nie oznaczona, stoi, gada, zapala latarkę, strzela.
Mieliśmy was na widelcu, nie chcieliśmy strzelać ze względu na obecność "trupów". Po upływnie nie więcej niż 10 minut, zwinęliście się i oznaczeni już czterema pulsującymi światłami czerwonymi zeszliście drogą w dół. Możecie to wyjaśnić?

2. Sposób ewakuacji.
Strzelamy, strzelamy, o jest pół godziny minęło to zapalamy lampki gdziekolwiek jesteśmy i wychodzimy z gry.
W moim mniemaniu, jeśli na lądowisku jest cała banda Talibów to śmigłowiec nie może wylądować. Chyba, że w zasadach będzie opisane, że przyleci z obstawą. Założyliśmy, że skoro napotkacie na opór to nie będziecie się ewakuować. Wy przeczekaliście w krzakach i poszliście do domu xP
Proponuje się nad tą kwestią zastanowić przy następnej akcji z użyciem śmigłowca.
Taka podpowiedź: na CeSARoku każdy, kto chciał wsiąść do śmigłowca musiał wybiec na polanę i ubrać kamizelkę. Dopiero wtedy formalnie był w śmigłowcu już poza grą.

SALUTE:
1. Size: 4 (2 KIA)
2. Activity: ewakuacja
3. Location: OBJ
4. Unit: brak
5. Time: ~2230
6. Equipment: karabin automatyczny, latarka

SALUTE:
1. Size: 8
4. Unit: brak
5. Time: ~2330
6. Equipment: karabiny automatyczne

SALUTE:
1. Size: 3
4. Unit: US SF
5. Time: ~0000
6. Equipment: 3 x broń automatyczna

Talibowie: 7 osób, 2 rannych.
Wyposażenie: 2xKM, karabiny automatyczne, latarki.

Ogólnie bawiłem się zajebiście, swoje zadania wykonałem, przeżyłem, na następne NO też przyjdę.
Póki co, nie jestem w stanie sam czegoś zorganizować.
Image Szukasz elektryka -> http://www.zwarcie.info
Awatar użytkownika
Szelest

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Ketsok » Nie Sie 02, 2015 4:08 pm

Szelest napisał(a):AAR Talibów:
2240 Kontakt wzrokowy z Nplem: 2 osoby oznaczone jako trupy, prawdopodobnie 3 żywa z nimi

Szelest napisał(a):Akcje całkowicie do dupy:
1. Podejście SH na EXFIL. Dwie osoby oznaczone ciągłym czerwonym światłem. Co najmniej jedna nie oznaczona, stoi, gada, zapala latarkę, strzela.
Mieliśmy was na widelcu, nie chcieliśmy strzelać ze względu na obecność "trupów". Po upływnie nie więcej niż 10 minut, zwinęliście się i oznaczeni już czterema pulsującymi światłami czerwonymi zeszliście drogą w dół. Możecie to wyjaśnić?

Ketsok napisał(a):2157 Osiągnięcie pkt EXFIL, zabezpieczenie
terenu.
2200 Rozpoczęcie liczenia czasu
2230 EXFIL - zaświecenie świateł i marsz do
samochodów

Kiedy mówisz o podejściu na EXFIL na czerwonych światłach wypadałoby porównać swój AAR do naszego. My na EXFILu byliśmy przed 22:00. Zabezpieczyliśmy teren na narożnikach płotu dwoma operatorami i zeszliśmy w trójkę w dół polany na dystans może z 6-10 metrów. Zaczeliśmy odliczać czas. Nie mieliśmy kontaktu z NPLem, Kondzioł meldował ruch w krzakach na północ od ogrodzenia, ale wyczekiwaliśmy godziny ewakuacji. Mówiąc o tym że widziałeś jakieś osoby oznaczone światłem o 22:40 masz już na myśli moment w którym byliśmy po ewakuacji. Wstałem, zapaliłem światło, podobnie postąpił Venom koło mnie, odpaliliśmy czerwone światło, dołączyła reszta osób. Faktycznie postaliśmy JUŻ NA MIGAJĄCYM ŚWIETLE, rozkazałem wyciągnięcie magów i wystrzelanie kulek z komór. I oznaczeni czerwonym migającym światłem (3x na kapeluszach, dwóch operatorów na kamizelkach) zeszliśmy w dół używając białego światła.

Przykro mi Szelest, że nie widziałeś nas jak skradamy się pod EXFIL i rozkładamy w terenie a zobaczyłeś dopiero jak wstaliśmy i oznaczyli...
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez Szelest » Nie Sie 02, 2015 7:46 pm

Wszystko jasne, zmylił mnie brak oznaczeń wszystkich osób, a później strzały. EXFIL miał średnicę 200m, założyliśmy, że śmigłowiec wyląduje na polanie :) Nasz błąd.

Ketsok napisał(a):Przykro mi Szelest, że nie widziałeś nas jak skradamy się pod EXFIL i rozkładamy w terenie a zobaczyłeś dopiero jak wstaliśmy i oznaczyli...

Wale focha i już nie przyjeżdżam.
Image Szukasz elektryka -> http://www.zwarcie.info
Awatar użytkownika
Szelest

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Następna

Wróć do Po spotkaniach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości