Portal ASG Bielsko!

03.05.2015 Sarni Stok

Luźne rozmowy po spotkaniach, komentarze, spostrzeżenia itp.

03.05.2015 Sarni Stok

Postprzez LogaN » Nie Maj 03, 2015 6:55 pm

Dziękuję wszystkim za udział - tyle głosów ile było w ankiecie, tyle pojawiło się na Sarnim, a to cieszy :).

Mi osobiście się podobało - pierwsza rozgrywka jakoś tak przespana przez nas, nawet nie wiedzieliśmy, że straciliśmy flagę (a przeciwnik nie dał znać, co miał zrobić, i kapnęliśmy się dopiero na okrzyk kończący grę ;) ).

Druga rozgrywka była już dla nas znacznie ciekawsza. Obie strony naprzemiennie się atakowały, co raz było bardziej a raz mniej skutecznie. Mówiąc krótko - druga rozgrywka była naprawdę super.

Osobiście raczej nie spotkałem się z przejawami oszukiwania (choć miałem podejrzenie 1 raz), natomiast moi kompani parokrotnie zwracali uwagę na niektóre osoby. Mam nadzieję, że jeśli rzeczywiście ktoś nie czuł trafień, to nie było to celowe.

Wydaje mi się, że w drugiej rozgrywce nie do końca dogadaliśmy się z czasem respawnów - nasza strona odbywała 10 minutowe respawny. Mamy natomiast 100% pewności, że w drużynie przeciwnej był to krótszy czas, prawdopodobnie 5 minut (chyba nie do wszystkich dotarła ustalona przed drugą rozgrywką informacja, o zmianie czasu respawnu na 10 minut).

Nie podobał mi się brak używania oznaczeń trupów przez wielu graczy.

Ostatnią bardzo ważną kwestią, którą chcę poruszyć, są limity FPS. Przypominam, że nawet w walkach w terenie leśnym na ASGBielsko obowiązują zasady ograniczające limit prędkości początkowej kulki do 600 FPS. O ile jakoś można by przeboleć ten poślizg o 10-20 FPS, o tyle armaty 700FPSowe zostawiamy w domu na odpowiednie spotkania milsimowe lub spotkania innych środowisk... Dzisiaj przez nieuwagę prześlizgnęła się taka replika. Czy celowo czy przypadkiem - nie wiem, nie chciałbym dociekać. Jednakże na przyszłość bardzo proszę - stosujmy się do zasad, bo po to są ustalane, żeby wszystkim grało się przyjemniej :).

A tak ogólnie, to mi się bardzo podobało - kilka śmiesznych sytuacji, kilka bardzo fajnych trafień, niekiedy pierwszą kulką. Dostałem wszystko to, czego oczekiwałbym od niedzielnego spotkania bez scenariusza.

Do następnego!
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: RQS Airsoft

Re: 03.05.2015 Sarni Stok

Postprzez FlynN » Nie Maj 03, 2015 8:56 pm

Dzięki wszystkim za spotkanie :yes: Bardzo fajna pogoda sprawiła, że frekwencja dopisała :)
Osobiście grało mi się bardzo dobrze, raczej nie spotkałem się z przejawami terminatorstwa. Choć moi partnerzy z zespołu się bardzo skarżyli :?

Jednak muszę napisać coś co bardzo mi się nie podobało. Bardzo dużo osób dziś nie używało oznaczeń trupa. Tak nie może być!!! :no:

To co się dziś działo to według mnie była już przesada. Nie dosyć, że sporo osób w ogóle nie miało oznaczeń trupa, to spotęgowane to było nawet lenistwem, a to już jest kompletny debilizm, bo inaczej tego nazwać nie można. :no:

Raz nawet interweniowałem w takiej sytuacji, bo siedziało 2 trupów bez żadnego oznaczenia i dopiero jak zawołałem to jeden z nich wyciągnął z kieszeni kamizelkę odblaskową, no po prostu szczyt!!!!! :no:

Nie namawiam tutaj do wydania tych dużych pieniędzy jakimi jest 5zł za kamizelkę odblaskową. Ale czerwone szmaty powinny być obowiązkowe jak okulary. 8|
Nie masz szmaty to sory ale nie powinieneś być dopuszczony do spotkania.

Więc apeluję o rygorystyczne podchodzenie do oznaczania trupów

Pozdrawiam i do zobaczenia zaś :yes:
RQS Airsoft:

Kneel down and clear the stone of leaves
I wander out where you can't see
Inside my shell, I wait and bleed
Awatar użytkownika
FlynN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Łodygowice
Gadu-Gadu: 4623260

Postprzez Mroczny79 » Nie Maj 03, 2015 10:15 pm

Nie znalazl ktoś przypadkiem rugera mk1 w kaburze z magiem ?
Mroczny79

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez mareq » Pon Maj 04, 2015 7:24 am

Jak się który nie oznaczy to serią go aż się zrobi czerwony :).
Awatar użytkownika
mareq

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Chorjak » Pon Maj 04, 2015 5:18 pm

Niedziela dobrze spędzona, ale "terminatorstwo" albo brak odczuć na bodźce zewnętrzne strasznie mnie irytowały...
Mam nadzieje, że następnym razem jak w kimś "schowa" się kilkanaście kulek to jednak się przyzna albo poczuje, że dostał...

Reszcie chłopaków dziękuje za spotkanie!

Do zaś!
"Przebaczenie to sprawa Boga i grzesznika... 'My' tylko organizujemy spotkania... "
Awatar użytkownika
Chorjak

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wieprz
Ekipa: 1st R/SO SH FT
Gadu-Gadu: 4827912

Postprzez Szelest » Śro Maj 06, 2015 5:10 pm

FlynN napisał(a):Nie namawiam tutaj do wydania tych dużych pieniędzy jakimi jest 5zł za kamizelkę odblaskową. Ale czerwone szmaty powinny być obowiązkowe jak okulary. 8|
Nie masz szmaty to sory ale nie powinieneś być dopuszczony do spotkania.

Więc apeluję o rygorystyczne podchodzenie do oznaczania trupów

Nie byłem na spotkaniu, ale mam radę niczym Wujek Dobra Rada:
nie masz szmaty, strzelam póki jej nie zobaczę. To działa :)
Image Szukasz elektryka -> http://www.zwarcie.info
Awatar użytkownika
Szelest

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez FlynN » Śro Maj 06, 2015 8:01 pm

Szelest napisał(a):Nie byłem na spotkaniu, ale mam radę niczym Wujek Dobra Rada:
nie masz szmaty, strzelam póki jej nie zobaczę. To działa :)

Znam ją dobrze, lecz jest to bardzo irytujące gdy strzelasz do gościa co jest "trupem" i przez to dostajesz od innego :P
RQS Airsoft:

Kneel down and clear the stone of leaves
I wander out where you can't see
Inside my shell, I wait and bleed
Awatar użytkownika
FlynN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Łodygowice
Gadu-Gadu: 4623260

Wróć do Po spotkaniach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości