UWAGA! Forum zostanie zarchiwizowane 31 lipca 2018r. Zapraszamy do grupy na Facebooku.

Galwanizacja i barwienie aluminium.

Zasłona dymna z papierosów, setki butelek whiskey i weterani odpoczywający po ciężkim dniu walki... tutaj odrywamy się od ASG ;)

Galwanizacja i barwienie aluminium.

Postprzez Ketsok » Wto Mar 04, 2014 11:47 am

Ma ktoś może dostęp do sprzętu pozwalającego na trawienie/anodowanie, galwanizację i barwienie niewielkich aluminiowych detali? Niewielka fuszka do zrobienia. Oczywiście za $.
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Re: Galwanizacja i barwienie aluminium.

Postprzez Szelest » Wto Mar 04, 2014 3:39 pm

Mam małą buteleczke oksydy na gorąco. Mogę za symboliczną opłatą odstąpić.
Nie testowałem tego. Testowałem tylko tą na zimno i jest do dupy. Barwi ręcę jak węgiel i się ściera.
Image Szukasz elektryka -> http://www.zwarcie.info
Awatar użytkownika
Szelest

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała

Postprzez Ketsok » Wto Mar 04, 2014 5:48 pm

Problem w tym Szelest, że bez odpowiedniego wytrawienia aluminium nie uzyskasz odpowiedniej powłoki z tlenku, a tylko ona daje się barwić. Wszystko bez tej wstępnej obróbki strzeli w pysk i się zetrze... A do trawienia potrzeba odpowiednich roztworów...
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa

Postprzez szatun » Sob Mar 08, 2014 12:58 am

np deszczu i czasu :p (sorrry nie mogłem sie powstrzymać :twisted: ;) )
" I AM AN INDESTRUCTIBLE MASTER OF WAR"
Image

http://www.youtube.com/watch?v=sL51_QEA1ks
szatun
Sznikers

Miejscowość: Andrychów
Gadu-Gadu: 6917929

Wróć do Kantyna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość