UWAGA! Forum zostanie zarchiwizowane 31 lipca 2018r. Zapraszamy do grupy na Facebooku.

Masz problem?

Zasłona dymna z papierosów, setki butelek whiskey i weterani odpoczywający po ciężkim dniu walki... tutaj odrywamy się od ASG ;)

Re: Masz problem?

Postprzez Duszek » Pon Maj 27, 2013 8:27 pm

Chodzi o dosyć przykrą wadę konstrukcyjną spodniej części magazynka - odcinek "blaszki" do której przymocowana jest sprężyna podająca kulki nie jest niczym przymocowany do reszty. Jedynym punktem podparcia jest zbiorniczek na greengas, do którego blaszka jest wbita lub przyspawana. Po jakimś czasie wystający "cypek" ulega wygięciu, a nawet złamaniu (co też jeden z mych magów "uskutecznił"). Nie chciałbym kupować wersji na CO2, szukam po prostu pasującego zamiennika bez tej wady, lub czymś mocniejszym zamiast blaszki. Nie będę wydawać stówy na nowy magazynek, który po pół roku pójdzie do kosza :/
Problematyczny mag:
http://taktyczny.com/images/detailed/1/Magazine,_GBB,_M1911_WE,_15_rd..jpg
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Duszek

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: BB
Ekipa: Niezrzeszony

Postprzez Torazur » Nie Paź 06, 2013 9:56 pm

Cyma cm.048 - wystarczy lekko podkręcić hop-up, i jestem zmuszony celować naście centymetrów poniżej cel, niby mogę to korygować podczas strzału, tudzież zainwestować w optykę, no ale niesmak zostaje.
Awatar użytkownika
Torazur

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Andrychów

Postprzez Filip » Nie Paź 06, 2013 10:03 pm

Zainwestuj w cięższe kulki ;)
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

Russian style
Awatar użytkownika
Filip

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: RQS Airsoft

Postprzez Majster » Pon Paź 07, 2013 8:11 am

Filip napisał(a):Zainwestuj w cięższe kulki
nie wiadomo jakimi strzela i ile mocy ma replika
pomóc może tez inna gumka lub dystanser o mniejszej średnicy, tak czy siak trzeba popróbować rożnych rozwiązań bo niema uniwersalnej porady na twój problem
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez Torazur » Pon Paź 07, 2013 9:48 am

Filip napisał(a):Zainwestuj w cięższe kulki ;)

Kulki G&G 0.25, fps 415~ (full stock). Widocznie w tym wypadku chińczyki postarały się, bo replika strzela bardzo ładnie. Zakupiłem gumkę guardera, czarną - teraz szukam kogoś z okolic Andrychowa, który mi ją wymieni ;)
Awatar użytkownika
Torazur

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Andrychów

Postprzez LogaN » Pon Paź 07, 2013 11:03 am

Błąd - czarny Guarder niestety nie jest dobrą gumką (a już na pewno nie w replikach z ~400 FPS). Poszukaj zielonej G&G, przezroczystego Guardera lub Systemy (tylko czarna jest).
RQS Airsoft:

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez atrophy » Śro Sty 14, 2015 10:54 pm

Czesc! Moglby mi ktos polecic lufe do repliki Cm.032 EBR bym mogl w ten sposob poprawic osiagi swojego karabinu? Chcialbym zmiescic sie w 300 zl.
atrophy

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Majster » Czw Sty 15, 2015 10:14 am

nie wiem czy cyma ma sztandar TM ale jeśli tak to proszę http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Promet ... 420-mm/853 zawsze możesz zapytać w sklepie albo poszukać odpowiedzi na WMASG
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez gibson055 » Pią Sty 30, 2015 5:00 pm

Witam
Jestem na kupnie boczniaka zainteresowały mnie dwie repliki R17 Army (replika Glock`a)
oraz R28 Army ( replika Colt 1911). Chciałbym zapytać o wasze zdanie na ich temat czy warto je kupić. Jeżeli tak to, który z pośród nich. Mile widziane wasze propozycje pewnej ,sprawdzonej repliki w rozsądnych pieniądzach.
gibson055

Postprzez Riko » Pią Sty 30, 2015 5:19 pm

Posiadam R17 daje rade ale troszkę zbyt łakomy na zimno( inne repliki typu glock WE strzelały ). Co do colta zdecydowanie lepszy wybór , celniejszy od mojego glocka ( kolega ma colta ARMY) no i bardzo fajnie wykonany, z tego co mi się wydawało colt lepiej znosił zimno. Wadą colta jest mały mag, 1 naładowanie = 28 -30 kulek , glock ma troszkę większy mag i pozwala na więcej strzałów.
Riko

Miejscowość: Zasole Bielańskie
Ekipa: O.D.S BIOHAZARD

Postprzez bartibar » Nie Kwi 05, 2015 2:08 pm

No to panowie, pierwszy post, także witam wszystkich.
Chce sie ogólnie zorientować jak zacząć z ASG. Replika to bym miał na oku jakąś pompkę, AGM pewnie, podstawowy mundur, okulary jakieś "porządniejsze" czyli 50-100 (i tutaj nie mam pojęcia co wybrać jeśli chodzi o ochronę oczu, także jakby ktoś mógł coś polecić to byłoby miło), buty by się też ogarnęło. No i co jeszcze bym potrzebował? A, zostaje kwestia wieku, z tego co czytałem to 17 z pozwoleniem nie powinno być problemem, tak? Identyfikator medyczny by się zrobiło. Więc, jakby ktoś ogólnie mógł zarysować sytuację co i jak to byłbym wdzięczny.
bartibar

Postprzez LogaN » Nie Kwi 05, 2015 2:26 pm

Witaj,

Bardzo miło, że zaznajomiłeś się z naszymi regulaminami. 17 lat z pozwoleniem według wzoru zamieszczonego na forum jest wystarczające na 95% imprez organizowanych w środowisku. Pompka z AGMu to dobry wybór; a jeśli szukasz taniego a skutecznego kamuflażu, to rozejrzyj się po demobilach za Flecktarnem lub DPMem. Jeśli chodzi o ochronę oczu: po pierwsze, w przypadku okularów, muszą mieć spełnioną normę wytrzymałościową F. W dodatku, muszą dobrze układać się na Twojej twarzy. Tanim i polecanym rozwiązaniem w podanym przez Ciebie przedziale cenowym są okulary Uvex I-vo. Możesz zastanowić się także nad kupnem maski ochraniającej dolną część twarzy i zęby (zwłaszcza, jeśli walka na bliskim dystansie, czyli rozgrywki w budynkach, okażą się dla Ciebie interesujące).

Replika, ochrona oczu, kulki, zgoda od rodziców/opiekunów, znajomość regulaminu, czerwona szmata, IM i zapraszamy :).
RQS Airsoft:

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Postprzez bartibar » Nie Kwi 05, 2015 2:43 pm

Właśnie zapomniałem napisać o masce stalkera, bo to chyba wybiorę. Co jak co ale zęby też się przydają w życiu. Okay, to lecę z pytaniami dalej. Czy ten rabat do BP militaria na 3 maja obowiązywałby mnie, gdybym im pokazał IM nie uczestniczywszy wcześniej w strzelankach? (widziałem na necie tą pompkę pare dyszek taniej ale z przesyłką cena pewnie by się wyrównała) I czy te okularki da się wyrwać gdzieś w Bielsku, bo z tego co kojarzę to ze sklepów w BB jest tylko to BP i Army shop, tak? I ostatnia, taka dosyć gdyząca sprawa dla nowego, a mianowicie dojazd. Wiadomo, na sarni, czy na stalownik to spokojnie dotrę, ale gdzieś w głębsze tereny byłoby ciężko. I czy dałoby się z kimś dogadać jakoś z przewozem? Ogólnie to nie mam znajomych w środowisku i sam/sami rozumiecie.. :)
bartibar

Postprzez Ketsok » Sob Kwi 11, 2015 12:04 pm

a) Z rabatem nie ma najmniejszych problemów... Zresztą fakt czy byłeś na jakiejś imprezie jest nieweryfikowalny przes sprzedawców w sklepie warto natomiast potwierdzić dostępność interesującego Cie towaru w wybranym przez Ciebie punkcie drogą mailową (strona sklepu).
b) Na pytanie czy dostaniesz Uvexy gdzies w BB nie odpowiem, ale warto dodać w tej sprawie jeszcze jedną informację: możesz używać zwykłych okularów ochronnych dostępnych w sklepach BHP i budowlanych (o ile oczywiście mają odpowiednie certyfikaty).
c) Sprawy dojazdów rozwiązywane są w tematach związanych ze strzelankami. Jeśli chcesz się gdzieś wybrać zapytaj po prostu o transport w takim topicu a zapewne odezwie się ktoś kto się wybiera a ma wolne miejsce w samochodzie.

Miłych początków w airsofcie!

Edit: ehhh teraz zobaczylem ze pytales tydzien temu wiec sprawy moga byc juz nieaktualne :P
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez Mark » Sob Kwi 11, 2015 4:58 pm

Kiedyś widziałem Uvexy w Leroy Merlin, ale za tą cenę można kupić mnóstwo innych okularów, które powinny leżeć lepiej na twarzy.
Awatar użytkownika
Mark

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: brak
Gadu-Gadu: 7659983

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kantyna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość