Portal ASG Bielsko!

Masz problem?

Zasłona dymna z papierosów, setki butelek whiskey i weterani odpoczywający po ciężkim dniu walki... tutaj odrywamy się od ASG ;)

Re: Masz problem?

Postprzez bartibar » Nie Kwi 12, 2015 12:36 pm

No uvexy są takie i inne, znajomy ma gogle narciarskie z uvexa też. Co do rabatów i sprzętu to ogarnąłem już sprawe w bielsku, także w miarę rozeznany jestem, niemniej dzięki za zainteresowanie. W miare możliwości pojawię się jak najszybciej na strzelance :D
bartibar

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Romothon » Nie Lis 01, 2015 3:39 pm

Witam,

Czy minimalny wiek 16 lat + zgoda od rodziców to nieprzepuszczalna, nietykalna granica do uczestnictwa w spotkaniach?
Romothon

Lata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Szelest » Nie Lis 01, 2015 5:43 pm

Tak.
Image Szukasz elektryka -> http://www.zwarcie.info
Awatar użytkownika
Szelest

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała

Postprzez Romothon » Nie Lis 01, 2015 6:32 pm

Aha ok.
Romothon

Postprzez Secatorus » Pon Sty 11, 2016 11:59 pm

Od paru lat chodzi za mną ASG. Póki co sprzętu ani uniformu nie posiadam i tu właśnie nasuwa się moje pytanie.
Z racji tego, że pracuje od poniedziałku do soboty w godzinach nocnych mam problem z czasem. Czy istnieją jakieś Wasze spotkania "nie polowe"? w "boży" dzień czyt. Niedziele gdzie można się luźno spotkać, zadawać pytania i liczyć na rzetelną pomoc w doborze pierwszego sprzętu? :)
Pozdrawiam
Secatorus

Postprzez Martinez » Wto Sty 12, 2016 12:04 am

Zanim zaczniesz pisać kolejne posty, przedstaw się w odpowiednim dziale - wszystko masz opisane w regulaminie który zaakceptowałeś podczas rejestracji.
Awatar użytkownika
Martinez
Predator ku*wa

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: SGO

Postprzez Waras » Wto Sty 12, 2016 4:48 pm

Od paru lat chodzi za mną ASG. Póki co sprzętu ani uniformu nie posiadam i tu właśnie nasuwa się moje pytanie.
Z racji tego, że pracuje od poniedziałku do soboty w godzinach nocnych mam problem z czasem. Czy istnieją jakieś Wasze spotkania "nie polowe"? w "boży" dzień czyt. Niedziele gdzie można się luźno spotkać, zadawać pytania i liczyć na rzetelną pomoc w doborze pierwszego sprzętu? :)
Pozdrawiam

nim zadasz pytanie to może warto przestudiować zawartość forum? Wrzucę Ci linki bo sam miałem mały problem żeby znaleźć, ale wiedziałem, że coś takiego jest tylko zapomniałem już gdzie :).

viewtopic.php?f=9&t=1861
viewtopic.php?f=9&t=1610

Nie wiem czego można więcej chcieć.
Z doświadczenia (niedawno sam kupowałem pierwszy sprzęt, potem pomagałem dziewczynie):

-szukaj munduru na internetach. Ja kupiłem woodland z demobilu za ponad stówkę w sklepie, za to mojej dziewczynie znaleźliśmy na necie DPM (praktycznie nówka) za 40zł + wysyłka. Tak. Zazdroszczę jej ale jest za mała i jej tego munduru nie zabiorę :(.

-Buty kupisz z demobilu w najstarszym sklepie z militariami w Bielsku. Ja za piaski z demobilu dałem 120zł bodajże, chodzę w nich po lesie po 10 km, trzy razy w tygodniu i uważam, że są wygodne (oprócz przemakania ale to są buty pustynne. Zakładam grube skarpety i o dziwo mimo tego, że są całe mokre, nie jest mi w nich zimno. Za wersję z goretexem dasz już trochę więcej ale zapomnij o bieganiu w goretexie w lecie ;) ). Niech ktoś się wypowie ale wydaje mi się, że taniej nie znajdziesz.

-Replikę używkę najlepiej kupuj z kimś kto wie co nieco albo jeśli masz techniczne zapędy żeby ewentualnie coś poprawić. Czasami Na pierwszy rzut oka wygląda wspaniale a później okazuje się, że mogłoby być lepiej. Moja super turbo full metal RK-02 BOYI strzela odrobinę gorzej od Cymy .522 mojej dziewczyny, która ma body full plastik i była kupiona 150zł taniej. Najlepiej trochę poczytać o modelach i nie kupować na pałę, strzelić z trzech egzemplarzy jeśli masz taką możliwość, a będziesz miał jeśli wybierzesz odpowiedni portal ogłoszeniowy. Jesli nie masz czasu to oczywiście w odpowiednim zakresie cenowym repliki różnią się osiągami tyle co nic, lecz pamiętaj w jakich to warunkach działa. Często błoto, piach i śnieg, więc moim zdaniem z używkami trzeba uważać.

-Obróć każdą stówkę dwa razy ;). Nie kupuj sprzętu, który nie będzie Ci potrzebny. Jeśli nie masz masz wolnej kasy to nie kupuj od razu boczniaka, PMRki i full szpeju bo to nie jest tak naprawdę konieczne do grania.

Tak naprawdę to Aśka kupiła replikę za 300zł, okulary za 20, ubrała dres i dzielnie walczyła. Udało się jej zrobić parę fragów i wcale nie straciła nic z zabawy, nie mając większości pierdół które ja miałem. Wszystko zależy od budżetu jaki możesz przeznaczyć na tę zabawę.

Jeszcze coś Cię nurtuje? :)
Waras

Gadu-Gadu: 56777376

Postprzez Mark » Wto Sty 12, 2016 5:00 pm

@Wartas, co do wszystkiego się zgadzam, ale na butach to nie warto oszczędzać, odradzam obuwie z demobilu. ;)
Awatar użytkownika
Mark

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: brak
Gadu-Gadu: 7659983

Postprzez Waras » Wto Sty 12, 2016 6:58 pm

A mógłbyś określić swojego faworyta? Może Dżoanie się przyda jak będzie kupowała :).
Waras

Gadu-Gadu: 56777376

Postprzez dzeju93 » Wto Sty 12, 2016 7:16 pm

Zamiast szukać butów w demobilu, warto zastanowić się nad butami trekkingowymi. ;)
Na pewno będą wygodne. Z demobilu, to zawsze loteria na co trafisz i ile wytrzymają, a tu masz gwarancję. Dodatkowo są uniwersalne i wykorzystasz idąc np. w góry, a takie to już tylko do ASG. Chociaż mogę się mylić. ;)
Awatar użytkownika
dzeju93

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Łodygowice

Postprzez FlynN » Wto Sty 12, 2016 8:04 pm

@dzeju93
Dokładnie. Jeśli nie masz do wydania 500-700 zł na buty wojskowe proponuje odpuścić. Kup sobie trekkingi, w granicach 200-300 zł masz już pożądane butki które będą na pewno wygodniejsze i wytrzymalsze od wojskowych a jak dobrze poszukasz to nawet z membraną znajdziesz. Od dłuższego czasu używam trekkingów z GTX i jestem bardzo zadowolony. Jeśli kiedykolwiek miał bym zmieniać na wojskowe to tylko coś klasy Lowa++.
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

Kneel down and clear the stone of leaves
I wander out where you can't see
Inside my shell, I wait and bleed
Awatar użytkownika
FlynN

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Łodygowice
Ekipa: RQS Airsoft
Gadu-Gadu: 4623260

Postprzez Mark » Wto Sty 12, 2016 8:40 pm

Waras napisał(a):A mógłbyś określić swojego faworyta? Może Dżoanie się przyda jak będzie kupowała :).

Buty to tak personalna sprawa, że nie jestem w stanie pomóc, proponuje przymierzyć i wybrać te w których osoba najlepiej się czuje. W Bielsku można zrobić to w kilku miejscach - Sklep Podróżnika, Turysta, Decathlon.
Awatar użytkownika
Mark

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: brak
Gadu-Gadu: 7659983

Postprzez Ketsok » Śro Sty 13, 2016 12:42 pm

Dodam coś od siebie w ramach dysputy na temat butów.

Zdecydowanie popieram zdanie Dzeja i Flynna. O ile nie chcesz wydawać 700 zł + na porządne buty wojskowe to śmigaj do sportowego a nie militarnego. Osobiście od dobrych kilku lat używam butów zakupionych w Decathlonie. Niby niska półka cenowa, ale mogę je z całego serca polecić. Od jakiś 3ech, 4ech lat śmigam w nich po górach, na strzelankach i używam również jako butów zimowych - nic im nie dolega. Jedyną dodatkową inwestycją było zakupienie do nich wkładek żelowych. Niby niepotrzebny bajer, a w czasie dłuższych marszów można wyczuć znaczącą poprawę komfortu dla stopy. Mój model to bodaj Solognac Inverness 100. Zakupione zostały na dziale myśliwskim. Od zwykłych trekkingów różnią się tym, że te tanie górskie buciki lubią mieć jakieś nieprawilne, jaskrawe wstawki, a myśliwski odpowiednik jest w barwach akceptowalnych dla ASG :P
Image
Awatar użytkownika
Ketsok
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Okolice Andrychowa
Ekipa: 1st R/SO Skull Hunters FT

Postprzez Majster » Śro Sty 13, 2016 5:25 pm

Pany powiedzcie czy ten GTX przy wysokich temperaturach wam nie przeszkadza ? tzn nie macie mokro/wilgotne w butach? pytam bo sam przymierzam się do trekingów ze względu na ich wagę, jednak trochę naczytałem się i opinie były takie że GTX to dobrze działa do max 15 stopni, po wyżej membrany nie wyrabiają ...

z dobrymi jakościowo butami wojskowymi to nie przesadzajcie ze tylko Lowy itp. używam http://armyworld.pl/product-pol-1131-Bu ... unek-.html i poza większa waga od treków i lekko śliską podeszwą (ale maja już swój przebieg) nic im nie dolega, regularnie pielęgnowane pastą BW, dobra oddychając a nieprzemakalność jak "gumiaki" - godzina brodzenia w strumieniu nie zrobiła na nich wrażenia

ps. co do używanych replik to śnieg piach i błoto nie są dla nich aż takim zagrożeniem co niska kutura techniczna użytkowników połączona z niefrasobliwością - niekurzy zapominaj ze to tylko zabawki (nawet te stalowe) i nie wytrzymują tak brutalnego traktowania jak ich palne odpowiedniki
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez Secatorus » Śro Sty 13, 2016 11:06 pm

Dziękuje wszystkim za odpowiedź :)
Jak już wspomniałem w powitaniu z umundurowania interesuje mnie zdecydowanie klimat AT.
Ktoś kiedyś kompletował umundurowanie tego typu (kombinezony itp?) wiadomo że w wiekszosci sa to barwy czarne badz niebieskie, ale amerykanski swat używa zielonej kolorystyki, a nawet jest jakieś camo. Podejrzewam że w wiekszosci przypadkow rozgrywki sa open air :) a jak to jest z zamknietymi przestrzeniami? Co do repliki interesuje mnie HK mp5 tudzież M4 czy jest coś godnego polecenia - im cięższe i bardziej autentyczne czyt. oryginalne oznaczenia tym lepkej (budżet nieograniczony).
Secatorus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kantyna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości