UWAGA! Forum zostanie zarchiwizowane 31 lipca 2018r. Zapraszamy do grupy na Facebooku.

Masz problem?

Zasłona dymna z papierosów, setki butelek whiskey i weterani odpoczywający po ciężkim dniu walki... tutaj odrywamy się od ASG ;)

Masz problem?

Postprzez Chandler » Pią Sie 04, 2006 4:28 pm

Zapoznaj nas z nim, a na pewno go jakoś razem rozwiążemy! Jeden warunek: problem musi mieć związek z airsoftem/militariami, jeśli ktoś szuka tu solucji do "jak poderwać tę laskę" to raczej nie znajdzie :wink:

EDIT. Jak słusznie podpowiedział Barracuda, z problemem "jak poderwać tę laskę" też możemy się zmierzyć i komuś pomóc (w końcu Rangersi są ekspertami :wink: ), tylko chodzi o to, aby to miało sens i nie dało się owego problemu rozwiązać przy pomocy wikipedii czy na gg u kumpla... 8)
First Drunk Lieutenant Chandler - US Army, C/2/75th Rangers Executive Officer, 1st Platoon Leader
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Fort Lewis, Washington
Ekipa: C/2/75th Rangers
Gadu-Gadu: 7170554

Postprzez IcE-k » Czw Gru 28, 2006 8:18 am

Tesknie za Bielskiem R.A.T.S.ami i z niedzielnymi strzelankami!!Chce brac w nich udzial ale jestem w angli...

Jak rozwiazesz ten problem "smart ass" :lol:

Problem jest ten zwiazany z asg, nie wontpliwie...
IcE-k
R.A.T.S

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: R.A.T.S. from B-B
Ekipa: R.A.T.S

Postprzez Duch » Czw Gru 28, 2006 8:43 am

Mam problem...
Nie mam repliki kupcie mi ją :P
Lub chociaż doradźcie replike... :mrgreen:
Ice-k: twój problem jest prosty do rozwiązania :D
Wracaj do Polski!
edit:
Jaki system PMR obowiazuje bo bym kupił radiotelefon ale msuze wiedzieć czy bedzie zgodny z uzywanymi na strzelankach..
Awatar użytkownika
Duch

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Osiek
Gadu-Gadu: 5676422

Postprzez Daraq » Pią Sty 05, 2007 9:27 pm

Mam problem ma ktoś może książke (najlepiej w pdf.) lub zdjęcie amerykańskiego munduru z Europy w 1944 r. ???? jest mi takie cuś niech mi da znak.
Utrinque Paratus!
Image
Image
Awatar użytkownika
Daraq

Miejscowość: Colchester
Ekipa: Brygada
Gadu-Gadu: 12121059

Postprzez Chandler » Pią Sty 05, 2007 10:35 pm

Nasza redakcja BraVo GiRl 3500 LoL radzi:
Na Twoi miejscu nie wracałbym i strzelał w Anglii ;) Tam mają tańsze repliki :mrgreen: A poważnie...no standard solution exists...w końcu wrócisz kiedy zechcesz teoretycznie, chociaż wiadomo jak to w praktyce wygląda, to nic się zrobić nie da...albo chcesz zarobić (bo jesteś tam w pracy jak sądzę) albo postrzelać z nami. Tylko że zarobić może już nie być takiej dobrej okazji a postrzelać można zawsze...a poza tym to jak Ci się poszczęści to możesz wrócić z jakimś ładnym aegiem :)

DaraQ chodzi o fotkę samego munduru, bez żołnierza? Jeśli tak to chyba nie mam, ale poszukam.

Sadowski, Chupa zna się na radiotelefonach (zna się na wszystkim, ale na nich na pewno więcej ode mnie ;) ).
Ostatnio edytowany przez Chandler, Pią Sty 05, 2007 11:05 pm, edytowano w sumie 1 raz
First Drunk Lieutenant Chandler - US Army, C/2/75th Rangers Executive Officer, 1st Platoon Leader
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Walter » Pią Sty 05, 2007 10:46 pm

Chandler napisał(a):zna się na wszystkim

NIEPRAWDA! Sam przyznał że niezna się na polskach jednostach specjalnych. i to by było na tyle jeżeli o OT chodzi a teraz co do pytania DaRaQa to chyba gdzieś jednak mam rysunek żołnierza amerykańskiego z Normandii.
Panowie, to nie tak miało być...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Walter

Miejscowość: Barak nadzorcy w V kręgu Piekła

Postprzez Chandler » Pią Sty 05, 2007 11:03 pm

Mówi, że się nie zna ale tak naprawdę zna się lepiej niż 90% tu obecnych na Forum - musisz pamiętać, że dla niego "nie znać się" znaczy zupełnie co innego niż dla Ciebie ;)
A zdjęcie munduru? Proszę bardzo, każda fota z innej strony:
Od przodu: http://www.frankscollection.com/militar ... _front.jpg
Od tyłu: http://www.frankscollection.com/militar ... y_back.jpg
Z lewej: http://www.frankscollection.com/militar ... y_left.jpg
Z prawej: http://www.frankscollection.com/militar ... _right.jpg
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Chandler
First Lieutenant
First Lieutenant

Postprzez Chupacabra » Sob Sty 06, 2007 12:10 am

Sadowski: obowiązujący system PMR to... PMR ;) Private Mobile Radio pracuje w zakresie częstotliwości około 446 MHz, dozwolona w Polsce moc nadajnika to 0,5 W. Nie opłaca się kupować mega odjechanych radyjek, bo różnica jakości będzie niewielka w stosunku do ceny. Jedyne godne uwagi droższe radyjka, to bodajże Motorole o mocy 2W (towar eksportowy) - niestety nie legalne, chociaż i tak nikt tego nie sprawdza :twisted:

Chandler: nie znam się na wszystkim, ale jeśli trzeba to google.com i mogę być ekspertem w każdej dziedzinie ;) No... może nie tylko google, bo trzeba mieć trochę ogólnej wiedzy na dany temat, ale bardziej szczegółowe informacje można przeważnie znaleźć w sieci.
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra

Miejscowość: Fort Stewart, GA
Gadu-Gadu: 3223187

Re: Masz problem?

Postprzez Dornor » Nie Cze 17, 2007 6:26 pm

gdzie najlepiej i najtaniej zaopatrzyć się w kulki ? :D allegro ? jakiś sklepik netowy ? gdzie wy sie zaopatrzacie w ammo , myśle kupić 0,25 albo 0.23

pozdro :] oto mój problem :]
Awatar użytkownika
Dornor

Miejscowość: Łodygowice/ BB
Ekipa: S.T.E.N.
Gadu-Gadu: 3468560

Postprzez Chupacabra » Nie Cze 17, 2007 6:34 pm

Dosyć tanio jest na Capri ASG: http://www.asg.com.pl/index.php?cPath=35

Sprzedawane tam "Pestki" są dobrej jakości i niedrogie. Najlepiej kupować paczki po 4000. Jedynie przesyłka jest dosyć droga w porównaniu do ceny kulek (14 zł - Poczta Polska, 17 zł - Masterlink, 20 zł - DHL Express), więc najlepiej kupować w kilka osób.
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra

Postprzez Majster » Sob Sie 04, 2007 6:01 pm

Jak dbać/czyścić/prać kamizelkę pasgt?? co zrobić jak od potu zacznie capic?? jak ten problem rozwiązywano w US ARMY?? czy mojemu kewlarowi zaszkodzi woda??
Proszę o konkretne wypowiedzi domysły zostawcie sobie dla siebie.
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez Chupacabra » Sob Sie 04, 2007 6:25 pm

Cleaning instructions
  1. Remove loose dirt from touch and close fastener and outer cover surface using a cloth or soft brush.
    NEVER USE A STIFF BRISTLE BRUSH
  2. Wet the vest in the shower or immerse in water. Use warm, not hot water.
  3. Apply toilet soap or detergent to the soiled areas and scrub with a soft brush. Badly soiled areas may be scrubbed with GI soap. Scrub only long enough to remove soil.
  4. Grease and oil stains may be pre-spotted with detergent mixture and scrubbed with a soft brush. If stubborn stain persists, repeat the above procedure.
  5. Rinse the vest with warm water until suds are completely gone.
  6. Hang the vest to dry, away from heat or open flame, by placing a stick or pole through the armholes.
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra

Postprzez Majster » Sob Sie 04, 2007 11:23 pm

ehem spoko ale moze widzisz (teraz moze niezachowam sie zbyst poprawnie jak przyznam) jestem noga z angielskiego :) prosił bym to w jezyku Reya, Kochanowskiego, Mickiewicza ewentualnie jakiegos innego narodowego wieszcza:) wiem wygodny jestem:)
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez Daraq » Nie Sie 05, 2007 9:33 am

Nie wiem ... może coś zrozumiesz przetłumaczone przez Translatora...
Czysto�ć zalecenia 1. Usunąć lu�ny zanieczyszczenia z dotknąć i zawrzeć zamknięcie i zewnętrzny zabezpieczenie zewnętrzna strona przy pomocy pewien kupiec handlujący tekstyliami albo miękki szczotka. NIGDY UŻYWAĆ PEWIEN SZTYWNY SZCZECINA Szczotka 2. Mokry ten kamizelka w ten przelotny deszcz albo zanurzać w woda. Używać ciepły , nie gorąca woda. 3. Zastosować człowiek ciężkiej pracy mydło albo czyszczący do zabrudzony dzielnice i szorować rezygnować pewien miękki szczotka. �le zabrudzony dzielnice maj być szorowany rezygnować ŻOŁNIERZ AMERYKAŃSKI mydło. Szorować tylko długi wystarczający wobec usunąć plama. 4. Smarować tłuszczem i oliwa plami maj być przed - na miejscu rezygnować czyszczący mieszanina i szorowany rezygnować pewien miękki szczotka. Je�li uparty plamić trwa , powtarzać ten powyższy zasady postępowania. 5. Płukać ten kamizelka rezygnować ciepły woda do mydliny jeste�cie kompletnie poszedł. 6. Powiesić ten kamizelka wobec suszyć , daleko z upał albo otworzyć płomień , przy plasowanie walorów pewien wetknąć albo Pole przez ten pachy.
Utrinque Paratus!
Image
Image
Awatar użytkownika
Daraq

Miejscowość: Colchester
Gadu-Gadu: 12121059

Postprzez Chupacabra » Nie Sie 05, 2007 4:35 pm

Majster napisał(a):[...] prosił bym to w jezyku Reya, Kochanowskiego, Mickiewicza ewentualnie jakiegos innego narodowego wieszcza:) [...]

No więc tak: "Czyszczenia instrukcyje..." :P Dalej nie będę kombinował, bo jakoś staropolski nie bardzo mi idzie, więc może napiszę we współczesnym (tłumaczenie nie dosłowne), bo niestety translator poprzekręcał trochę wyrazy ;).

Instrukcja czyszczenia
  1. Usuń luźny kurz z zapięcia i zewnętrznej powierzchni pokrowca używając szmatki lub miękkiej szczotki.
    NIGDY NIE UŻYWAJ TWARDEJ SZCZOTKI
  2. Zmocz kamizelkę pod prysznicem lub zanurz w wodzie. Używaj ciepłej, ale nie gorącej wody.
  3. Użyj mydła lub detergentu* na zabrudzone miejsca i wyszoruj miękką szczotką. Mocno zabrudzone miejsca mogą być wyszorowane mydłem GI**. Szoruj tak długo aż pozbędziesz się brudu.
  4. Plamy ze smarów i olejów mogą być przygotowane do czyszczenia roztworem detergentu i szorowane miękką szczotką. Jeśli plama pozostaje powtórz powyższą procedurę.
  5. Płucz kamizelkę w ciepłej wodzie aż pozbędziesz się piany.
  6. Zawieś kamizelkę, aby wyschła, z dala od źródeł ciepła i ognia, przekładając patyk lub pręt przez otwory na ręce.

* - np. proszek do prania (do tkanin kolorowych!), albo... płyn do mycia naczyń ;)
** - Government Issue - w wolnym tłumaczeniu przydziałowe; tutaj chodzi chyba o szare mydło

Jeszcze jedna ważna rzecz - do czyszczenia kamizelek (i ogólnie sprzętu z tworzyw sztucznych) nie można używać nic na bazie benzyny i acetonu (rozpuszczalniki). Prawdopodobnie nie można też używać odplamiaczy i wybielaczy (chlor, związki tlenu itp.).
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra

Następna

Wróć do Kantyna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość