Portal ASG Bielsko!

Multipurpose Troop Transport Carrier System (MTTCS)

Czołgi, samoloty, samochody...

Multipurpose Troop Transport Carrier System (MTTCS)

Postprzez Chupacabra » Pią Paź 19, 2007 11:55 am

Image

MTTCS to modularny system montowany na standardowych ciężarówkach. Na powyższym zdjęciu to ta "skrzynia". Zapewnia ochronę przed odłamkami, wybuchami i amunicją przeciwpancerną o kalibrze do 7,62 mm. W standardowej konfiguracji może pomieścić 10 żołnierzy. Może być również montowany na ziemi w charakterze punktów obserwacyjnych, małych bunkrów (po odpowiednim zasypaniu ziemią/dołożeniu worków z piaskiem) lub polowych stanowisk radiowych.

Wad tego systemu można znaleźć bardzo wiele: ściany mają dużą powierzchnię, całość jest bardzo wysoka, przez co pojazd może się przewrócić, pancerz nie jest odporny na trafienia z granatników przeciwpancernych, w ścianach nie ma otworów strzelniczych (jedynie w dachu są włazy ze standardowymi montażami pod M2/Mk19), brakuje wyjść ewakuacyjnych itd. Jednak z braku innych możliwości (specjalne samochody pancerne, takie jak Buffalo, Cheetah czy Cougar, są produkowane od niedawna, a budowa jednego takiego pojazdu trwa znacznie dłużej i jest przynajmniej kilka razy droższa niż MTTCS) może się okazać, że system ten zostanie wprowadzony do większości jednostek w Iraku i Afganistanie. Bo podczas patrolu jednak lepiej mieć za plecami kilka milimetrów blachy niż brezentową plandekę standardowej ciężarówki.

Więcej info tutaj: http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... p?t=103274
Image
Awatar użytkownika
Chupacabra
 
Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa
 
Posty: 933
Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 2:36 pm
Miejscowość: Fort Stewart, GA
Gadu-Gadu: 3223187

Wróć do Pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość